Skip to content Skip to footer

Nors šiemet Bibliotekų savaitės planus pakoregavo virusas, tačiau Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka kviečia Šiaulių rajono bibliotekų skaitytojus visuose renginiuose dalyvauti virtualiai, tiesiai iš namų, ir kartu paminėti Nacionalinę bibliotekų savaitę su šūkiu „Kaip pasikeitėme per 20 metų?“!

O kaip mes pasikeisime po 20 metų? Dirbdama bibliotekoje dažnai pagalvoju, kokia biblioteka bus po 20 metų? Kokiomis veiklomis nustebinsime skaitytojus, kokias inovacijas įdiegsime? Žinoma, lengviausia būtų kalbėti apie technologijas, nes natūralu, kad informacinės technologijos dideliais žingsniais įžengs į biblioteką ir skaitytojai turės visas galimybes jomis pasinaudoti. Dronai, grafinės planšetės, robotai, daugkartinio naudojimo užrašų knygutės, elektriniai paspirtukai… Be abejonės, po 20 metų jų tikrai netrūks. Bet, mano nuomone, yra svarbesnis dalykas už technologines inovacijas ir už bet kokias kitas naujoves. Svarbiausia, kad išliktų bendravimas, o jo apibrėžtis –labai plati, ji apima bendravimą su bibliotekininku, su bendruomene, su skaitytojais, su knyga… Labai tikiuosi, kad bibliotekininkas išliks svarbus bendruomenės narys, kuris visus suburs pačioms netikėčiausioms veikloms ir projektams, jis bus tas, kuris išklausys, patars, kokią  knygą skaityti, tas, kuris ieškos naujų formų, būdų, metodų ir juos pasiūlys savo skaitytojams. Šis netikėtas karantino laikotarpis atskleidė, kokios  svarbios ir reikalingos yra bibliotekos, kiek daug paslaugų jos kasdien gali pasiūlyti vartotojams. Atskleidė ir tai, kad bibliotekininkai labai greitai mokosi, randa veiklų ir darbo formų net tokiu sudėtingu laiku. Šiuo laikotarpiu gausu virtualioje erdvėje knygų pristatymų, garsinių skaitymų, viktorinų, užduočių ir parodų. Prie daugelio veiklų, džiugu, prisideda ir skaitytojai – jie dalyvauja, kuria, siunčia filmuotus vaizdelius, sveikina ir dalijasi gera nuotaika! Bibliotekos bendruomenė su skaitytojais išliko vieninga! Šiandien atnaujinome knygų išdavimą, netyla skambučiai, nuolatos keliauja laiškai su knygų užsakymais, nes visi ištroškę skaitymo, ir tai džiugina. Aš nuoširdžiai džiaugiuosi, jog skaitytojams neužteko vien tik elektroninių knygų, jiems norėjosi kuo greičiau sulaukti gyvo susitikimo su nauja knyga, išgirsti bibliotekininkės balsą ar pamatyti (žinoma, per saugų atstumą) šypseną, kuri visada nuteikia pozityviai. Tikiuosi, kad kaip ir dabar, taip ir po 20 metų bibliotekų skaitytojai labai norės skaityti popierines knygas, kurias galima paimti į rankas, versti puslapius ir kartu su herojais gyventi netikėtame pasakojime. Kokia bus bibliotekos paskirtis? Nesvarbu, kiek metų prabėgtų, biblioteka bus gyva tol, kol joje lankysis skaitytojai, kol ji atlieps jų poreikius. Dėl šios priežasties labai svarbu tampa komunikacija su skaitytojais, jų poreikių žinojimas. Juk iš  bendrų pokalbių, pasitarimų gimsta projektinės veiklos, renginiai, kurie labai laukiami bendruomenėje. Taigi, kaip pasikeisime per 20 metų? Tikiuosi, kad daugiau bendrausime, neatitolsime, o tapsime dar artimesni! Beje, labai ypatinga tema bendravimui – mėgstamos knygos. Kas dar neišbandėte, pabandykite, tikrai patiks!

Roberta Rasikienė,
l. e. informacijos ir kraštotyros skyriaus vedėjo pareigas

Kaip keitėmės per 20 metų? Prisiminkime…

Bibliotekos skaitytojai sveikino mus ir vienas kitą su jubiliejine Nacionaline Lietuvos bibliotekų savaite, aktyviai dalyvavo, dalinosi idėjomis, prisiminimais, įvairia pažintine ir kūrybine medžiaga, bendravo virtualioje erdvėje.