Skip to content Skip to footer

2018 m. lapkričio 5-9 dienomis Lietuvos bibliotekose vyko projekto „Prisijungusi Lietuva“ teminė akcija „Senjorų dienos internete 2018“. Į šį projektą įsijungė ir Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka. Ši iniciatyva Lietuvoje organizuojama pirmąjį kartą ir jos tikslas – skatinti vyresnio amžiaus žmones drąsiai jaustis skaitmeninėje erdvėje, pažinti grėsmes bei netikras žinias, kritiškai vertinti informaciją, saugiai ir atsakingai naudotis aktualiomis e. paslaugomis, nuolat tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius. Šiuo tikslu Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos struktūrinių teritorinių padalinių bibliotekininkės kvietė senjorus dalyvauti tiesioginėse transliacijose ir praktiniuose užsiėmimuose.
Kiekviena akcijos diena prasidėdavo internetine transliacija, kurios metu bibliotekoje susirinkę dalyviai išklausydavo specialistų paskaitas, uždavinėdavo klausimus, o vėliau gautą informaciją stengdavosi sustiprinti per praktinius užsiėmimus padedant bibliotekos darbuotojų. Susirinkusiųjų kasdien laukdavo nauja tema. Pirmąją dieną, lapkričio 5-ąją, senjorai įgijo žinių apie elektronines sveikatos paslaugas. Antrąją, lapkričio 6-ąją dieną, susirinkusieji mokėsi, kaip internete susirasti informaciją apie laisvalaikį. Trečiąją, lapkričio 7-ąją dieną, žingeidūs senjorai mokėsi, kaip pirkti ir gauti paslaugas internetu. Priešpaskutinę, lapkričio 8-ąją diena, atėjusieji įdėmiai klausėsi apie saugumą elektroninėje erdvėje, o paskutinioji, lapkričio 9-oji diena, senjorams buvo pati aktualiausia, nes jos tema – bendravimas internetu. Finišavus iniciatyvai už aktyvų dalyvavimą, žingeidumą ir norą visą gyvenimą mokytis, senjorams, įteikti pažymėjimai ir vardiniai akcijos atšvaitai. Džiaugiamės, kad per 5 akcijos dienas į Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteką mokytis ir stebėti tiesioginės transliacijos susirinko per 50 vyresnio amžiaus žmonių.
Į šios akcijos renginius aktyviai įsitraukė visi Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos struktūriniai teritoriniai padaliniai. Kaip teigė Varputėnų bibliotekininkė Vida Bernotienė, džiugu, kad atsiranda vis daugiau senjorų norinčių išgirsti apie naujoves. Bibliotekininkė susirinkusiems senjorams priminė, kad neturint kompiuterio namuose, visada yra puiki galimybė galima naudotis kompiuteriu artimiausioje bibliotekoje. Užsiėmimuose dalyvavę senjorai pripažino, kad nereikia baimintis ateinančių naujovių, o kaip tik reikia stengtis jas išbandyti ir naudotis.
Projektą „Prisijungusi Lietuva“ įgyvendina Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Ūkio ministerijos kartu su partneriais: asociacija „Langas į ateitį“, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija.
Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

Karolina Jasiukevičiūtė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja

Vida Bernotienė,
Varputėnų bibliotekos bibliotekininkė

 

Komentaras