Skip to content Skip to footer

2016 m. lapkričio 17 dieną Ginkūnų biblioteka organizavo „Žiemgalos“ draugijos prezidento pavaduotojo Alfredo Šimkaus prisiminimų knygos „Ties Švedės vingiais“ sutiktuves. Ši knyga – tai tarsi kvietimas į kelionę Švedės vingiais, kur šimtmečius triūsė ir turtino krašto tradicijas mūsų protėviai ir priminimas šių dienų bei ateinančioms kartoms apie žmones, įvykius, kultūrinės veiklos patirtis. Renginys vyko Ginkūnų kultūros centre, kuriame dalyvavo garbūs svečiai: Šiaulių miesto garbės pilietis, profesorius Kazys Župerka, Lietuvos kultūros fondo pirmininkas Hubertas Smilgys, fotomenininkas Algirdas Musneckis, knygos autorius Alfredas Šimkus. Renginį pradėjo Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos auklėtinės Beatričė Liutkutė ir Karolina Stasiūnaitė muzikiniu sveikinimu.
Renginį pradėjusi Ginkūnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė pasidžiaugė, kad „kiekviena knyga – šventė. Knyga gimsta, gyvena, suartina… Kiekvienas žmogus yra knyga. O kiekvienos naujos knygos pasirodymas kraštiečiams visuomet yra didelė šventė. Tai antroji A. Šimkaus knyga. Praeitais metais išleistą knygą autorius dovanojo ginkūniškiams, suteikė galimybę įsigyti, skaityti, vertinti.  Kiekvienas Ginkūnų gyvenvietės įstaigos, įmonės vadovas turėjome galimybę ir būtinybę pateikti medžiagą knygai sudaryti apie savo veiklą“.
Knyga susideda iš dviejų dalių: pirmojoje dalyje aprašoma Ginkūnų seniūnijos istorija, įstaigos, jų veikla, antrojoje — autorius rašo apie Šapnagių kaimą, darnų plačios giminės gyvenimą įvairiais istorijos tarpsniais.
Išsamiai ir nuosekliai apie autorių kalbėjo Lietuvos kultūros fondo pirmininkas Hubertas Smilgys. Jis pabrėžė tris pagrindinius dalykus jo asmenyje: pirma, Alfredas Šimkus turėtų būti įrašytas į Lietuvos rekordų knygą jau vien dėl to, kad kultūros skyriaus pareigas ėjo beveik 40 metų. Kitas svarbus dalykas – A. Šimkus atkakliai ir principingai rūpinosi išsaugoti ir puoselėti krašto istorijos ir kultūros vertybes. Trečias aspektas – atkaklumas ir ištikimybė pareigai ginti tikrąsias vertybes.
Profesorius Kazimieras Župerka paatviravo, jog XXI amžiuje rašydamas knygas nieko nenustebinsi, užtai tikrai nustebinsi užsimojęs leisti knygas, iš kurių nebus didesnio pelno, bet neš didelį dvasinį užtaisą.
Pacitavusi lotynišką sentenciją „Išgirstas žodis – pamirštamas, parašyta raidė lieka“ bibliotekininkė  Rimvida Linauskienė kvietė knygos autorių pasidalinti mintimis apie dirbamą prasmingą darbą. Alfredas Šimkus pabrėžė, kad naujoji knyga yra ilgaamžis paminklas Šapnagių kaimo Šimkų giminei ir kitiems, joje paminėtiems šio krašto žmonėms. Nykstant Lietuvos kaimams, tai – labai svarbus ir autentiškas jų praeities gyvenimo liudininkas. Baigdamas pasisakymą Alfredas Šimkus dėkojo visiems, padėjusiems šiam leidiniui išvysti dienos šviesą – redaktorei Reginai Petkevičienei, leidybos vadovei Jadvygai Kauneckienei, rėmėjams.
Renginio dalyviams sukėlė daug įvairių minčių ir nemažai naujų įžvalgų, kurias išsakė knygos autoriui. Baigdama renginį Rimvida Linauskienė dėkojo autoriui už knygą, kuri praturtins mūsų krašto istoriją.

Rimvida Linauskienė,
Ginkūnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė;

Nuotraukos Ritos Nesavaitės

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentaras