Skip to content Skip to footer

Aukštelkės bibliotekoje 2017 m.  vasario 1-ąją dieną atidaryta tautodailininkės Dalios Pocienės odos darbų paroda „Būkime gražios“.  Parodą sudaro įvairiausi aksesuarai iš odos: kaklo papuošalai, sagės, apyrankės. Papuošalai žavi išskirtinėmis spalvomis ir išraiškingomis formomis. Rankų darbo aksesuarai visada autentiški, įdomūs ir kuriais pasipuošusi moteris visada jausis išskirtine ir nepakartojama. Ši mintis ir inicijavo parodos pavadinimą, paskatinimą moterims – „Būkime gražios!“.

Apie parodos autorę…

Menininkė Dalia Pocienė  yra gimusi 1964 06 25, Kūlupėnų kaime, Kretingos rajone.
1985m. su pagyrimu baigė Vilniaus lengvosios pramonės technikumą, besimokant Vilniuje aktyviai dalyvaudavo visuomeniniuose renginiuose, ne kartą yra užėmusi pirmą vietą Vilniaus Modelių namų organizuojamuose konkursuose. Po studijų Vilniuje, toliau studijavo Kaune, įgijo darbo organizavimo-normavimo specialybę.
1990 metais atvyko dirbti į Šiaulius, odų gamyklą „Stumbras“. Gamybos ekonomiste dirbo 15 metų. Visada žavėjosi natūralia oda, atostogų metu iš odos siūdavo pieštukines, kosmetines, kuprines, rankines.
2006 metų pradžioje, bankrutavus įmonei ir netekus darbo, Dalia ėmėsi naujos veiklos — nutarė iš atraižėlių padaryti keletą papuošalų. Pirmosios segės-gėlės buvo daromos labai nesparčiai. Atsitiktinai sutikusi tautodailininkus D. A. Lapinskus, kurie paskatino užsiimti kūrybine veikla.
Pirmą kartą atvykusią į Kaziuko mugę Vilniuje, Dalią pastebėjo Vilniaus Modelių namų darbuotojai, su kuriais pradėjo bendradarbiauti.  Gėlės-sagės keliauja į Olandiją, Angliją, Ameriką, Australiją ir kitas šalis.
Pirmąją savo darbų paroda Dalia surengė 2009 02 03 Šiaulių tautodailės salone „Devyni broliai“. Nuo 2009 metų priklauso Lietuvos tautodailininkų sąjungai, Šiaulių skyriui. Dalyvauja visose kasmetinėse Šiaulių regiono tautodailininkų darbų parodose, tarptautiniuose folkloro festivaliuose: „Parbėg laivelis“, „Tek saulužė ant Maručių“, „Skamba skamba kankliai“ ir kt.

Paroda bus eksponuojama iki vasario 17 dienos. Maloniai kviečiame apsilankyti!

Roberta Ščeponavičiūtė,
Aukštelkės bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

 

Komentaras