Skip to content Skip to footer

Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka Europos dieną minėjo netradiciškai – bibliotekos kolektyvas gegužės 8 d. dalyvavo „Europos egzamine“ internetu. Dalyvauti buvo raginami ne tik darbuotojai, bet ir bibliotekos skaitytojai. Visi egzamino dalyviai galėjo pasitikrinti savo žinias apie Europos Sąjungą.

„Europos egzamino“ metu reikėjo per kuo trumpesnį laiką atsakyti į 10 klausimų, susijusių su Europos Sąjungos veikimu, istorija, valstybėmis narėmis, politika bei aktualijomis. Papildomas dėmesys šiais metais buvo skiriamas Europos kultūros paveldo metų temai ir šimtmečius švenčiančioms Europos Sąjungos valstybėms narėms. „Europos egzamine“ mūsų biblioteką atstovavo bibliotekininkai, darbuotojai ir skaitytojai.

Geriausiai pasirodžiusių bibliotekos atstovų TOP 5:
1. Diana Navickienė
2. Audrius Pocevičius
3. Vilija Brasaitė
4. Danutė Slavinskienė
5. Roberta Rasikienė
Prieš egzaminą bibliotekos kolektyvas dalyvavo „Europos egzamino“ treniruotėje, sprendė bandomąjį testą, gilino žinias stebėdami video įrašus, pateiktus Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje. Iš viso Lietuvoje dalyvavo 24000 dalyvių, iš bibliotekos kolektyvo dalyvavo 16 darbuotojų. Trys geriausiai egzaminą išlaikę Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos atstovai automatiškai užregistruojami antram egzamino etapui, kuris vyks gegužės 19 d. internetu. „Europos egzamino“ organizatoriai pranešė, kai darbas bus organizuojamas įprastu ritmu, bus ir išsiųstos siuntos (diplomai geriausiai egzamine pasirodžiusiems organizacijų atstovams ir stalo žaidimai „Eureka“). Dėkojame visiems dalyvavusiems ir sveikiname geriausiai išlaikiusius egzaminą!

Europos Komisijos prezidentė Ursula von der Leyen sveikindama Europą su Europos diena, linkėjo būti solidariais. Teigdama: „Solidarumas nėra savaime suprantamas dalykas. Nėra duotybė. Jis reikalauja visų mūsų pastangų ir kompromiso“.

Dėkojame visiems dalyvavusiems ir sveikiname geriausiai išlaikiusius egzaminą!

Joneta Filinskė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja