Skip to content Skip to footer

Ak, tie metų laikai, kaip gerai,
Kad jie mus malonumais gaivina.
(Pierre Beranger)

Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka savo edukacinėmis veiklomis papildė 2017 m. liepos 22 dieną prasidėjusį XVII respublikinį Kurtuvėnų teatrų festivalį „Atvyk, pamilk, pasilik… Kurtuvėnuose“. Tai tradicinė teatro meno gerbėjų minias sulaukianti ir dvi dienas trunkanti šventė, kurios pasveikinti atvyko ne tik rajono meras, bet ir pirmieji mūsų Seimo vadovai: pirmininkas Viktoras Pranckietis, pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė ir daug kitų. Šventę organizavo Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centras, jos šauniais vedėjais buvo ne tik šio centro direktorės pavaduotojas Zenonas Gestautas, bet ir mūsų padalinio – Kurtuvėnų bibliotekos darbuotoja Aurelija Kniurienė.
Festivalio žiūrovų didelio susidomėjimo sulaukė visos mūsų organizuotos kūrybiškumą lavinančios veiklos. Gausybę lankytojų viliojo jau antrus metus vystomas piešimas ant šviečiančių smėlio terapijos staliukų: piešinių ir spalvų viražais džiaugėsi ne tik mažyliai, bet ir tėveliai. Kita, nauja bibliotekos pasiūlyta intriga – proginio asmeninio (staklėmis supresuoto metalinio) ženkliuko gamyba su savo vardu ar piešiniu. Bet prieš tai dalyviui reikėjo teisingai atsakyti į viktorinos klausimus apie Kurtuvėnus, (pvz., kelintas teatrų festivalis yra šiemet), pabaigti skanduočių, patarlių tekstus ir pan. Kitus domino naujų ir modernių vaikiškų knygų paroda. Šeimos su vaikučiais gėrėjosi ir su malonumu vartė ir skaitė interaktyvias, spalvingas, grojančias ir kalbančias bibliotekos knygutes. Kai kurioms skaityti reikia stereo vaizdo akinių, o kitoms net specialios programėlės, kuri pateikia personažų ar gyvūnų pasaulį 3D formatu per planšetę ar išmanųjį telefoną. Kitos kolegės organizavo naują, tik šiemet projekto lėšomis surengtą ir jau tapusį labai populiariu – petankės žaidimą. Ši iš Prancūzijos atklydusi sporto rungtis labai patiko įvairiausio amžiaus festivalio lankytojams, ypač tiems, kurie jau buvo stebėję ar žaidę jį kitose šalyse. Tos šeimos azartiškai žaidė, skaičiavo taškus, domėjosi jo atsiradimo istorija, taisyklėmis, inventoriumi.  Jos džiugiai ir linksmai parungtyniavo tarpusavyje priešais Kurtuvėnų svirną žaliuojančioje pievelėje. Kitiems patiko pateikti savo meilę dvarininkės portretui fotodekoracijoje ir kartu su ja įsiamžinti. Šią dekoraciją sukūrė Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos darbuotoja Asta Urbelienė.
Pasibaigus mokslo metams matome, kad mūsų bibliotekos edukacinės veiklos ne tik kad nesumažėjo, bet vien per šį liepos mėnesį jas pamatė tūkstančiai… Taip, tikrai tiek jų buvo Naisių vasaros festivalyje liepos 8 d., o dar tie šimtai, kurie mus aplankė liepos 22 d. Kurtuvėnuose, teatrų festivalyje, o dar tos numatomos progos, kurioms užsakymai jau plaukia… Pasirodo, šioms kūrybiškoms ir pramoginėms veikloms atostogų nebūna.

Almantas Šlivinskas,
Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Informacijos ir kraštotyros skyriaus vyr. bibliotekininkas,

Vida Ragauskienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vyr. bibliotekininkė

Nuotraukos:  Artūro Staponkaus, Almanto Šlivinsko, Astos Urbelienės.