Skip to content Skip to footer

Daina Opolskaitė. Dienų piramidės

Dienų piramidės / Daina Opolskaitė. – 2019. – 237, [3] p. UDK: 821.172-32.

Novelių rinkinys „Dienų piramidės“ – tai antrasis rašytojos Dainos Opolskaitės smulkiojo žanro kūrinių rinkinys. Autorė apnuogina žmogų, jo būtį ir buitį, novelėse pinasi realybė ir mistika.

Pastaraisiais metais daugiausiai paaugliams rašiusi autorė geriausias noveles sudėjo į rinkinį, kuriame skaitytojai ras ir novelę „Grotos“, 2018 metais pelniusią rašytojo Antano Vaičiulaičio premiją, ir novelę „Ateik per ledą“, laimėjusią Jurgio Kunčino literatūrinę premiją. Knygoje „Dienų piramidės“ rasite ir kitas D. Opolskaitės noveles, kai kurios iš jų jau buvo spausdintos literatūriniuose ar kultūriniuose leidiniuose.

Autorė itin jautri kalbos niuansams, todėl novelėse galima gėrėtis įgimtu jos kalbos jausmu, kuris padeda kalbai atgyti – kartais atsikratyti nereikalingo literatūriškumo, o kartais apsigobti juo ir užburti skaitytoją. D. Opolskaitei būdinga rami ir taikli pusiausvyra tarp kasdienybės, to, kas regima ir apčiuopiama bei mistikos – magiškojo realizmo, neapaaiškinamumo. Novelėse autorė gvildena žmogiškosios būties klausimus, čia išaukštinamas pats gyvenimas, ieškoma to, kas laikina ir to, kas amžina, klausomasi Dievo ir likimo, kalbama apie asmenybės laisvę, meilę ir laimę.