Skip to content Skip to footer

RUDENS SODAS

Šlepsi už lango ruduo,
Lapais žemę nuklojęs.
Purvinas pelkių vanduo
Taškosi vaikiškom kojom.

Braižo stiklą lietus –
Mintį kažkas glamonėja.
Aikčioja ši, kad pražus –
Skleidžiasi lyg orchidėja.

Pavasarį minint viltingai
Žiedlapius barsto ramunės –
Žydi sode paslaptingai
Mintys rudeniui kliuvusios…

/D. Rekis. Pražydusios klumpės/

Rudeniškai spalvotą rugsėjo 23-iąją Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekoje pristatyta Dariaus Rekio poezijos rinktinė „Pražydusios klumpės“. Pristatyme dalyvavo pats knygos autorius. Darius Rekis – poetas, rašytojas, mokslininkas ir visuomenininkas, Klaipėdos universitete įgijęs socialinių mokslų daktaro laipsnį, šiuo metu dirba universiteto Studentų reikalų skyriaus vedėju. Kūrybinė veikla prasidėjo dar mokyklos metais, o 2011 m. autorius išleido savo pirmąją poezijos knygą „Pasislėpusios saulės šviesoj“, talpinančią mokyklos metų eiles ir brandesnio laikotarpio eilėraščius. 2014 m.etais išleista pasaka jaunimui „Viską susapnuoti dar kartą“.
Antroji autoriaus eilėraščių knyga „Pražydusios klumpės“ įrodo, kad ir šiais laikais galima gyventi be sumaišties, bet sudėtingai, o rašyti suprantamai, tačiau jokiu būdu ne paprastai.
Autorius pasakojo, kaip kilo antrosios eilėraščių knygos pavadinimas „Viskas dėl savo gimtojo kaimo ilgesio“ – taip šypsodamasis aiškina, jog persikėlęs gyventi į Klaipėdą vis ilgisi Ventos kaimo gamtos, tylos.
Keliaudamas po Lietuvos bibliotekas džiaugiasi, kad suranda vis daugiau bendraminčių, kūrėjų. Kaip ir šiuo atveju į pristatymą atvykusios Šiaulių rajono literatų asociacijos narės bei Kuršėnų literatų klubo narės neslėpė susižavėjimo jaunuoju poetu, jo kurtais eilėraščiais ir dikcija.
Po knygos pristatymo poetas ir dalyviai buvo pakviesti meno terapijai. Kiekvienas bibliotekoje galėjo išbandyti smėlio ir šviesos staliukus bei šviečiančius molbertus.

Joneta Filinskė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja