Skip to content Skip to footer

Vasariškai saulėtą ir šiltą 2018 m. birželio 1-osios popietę į naujas, jaukias Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Naisių bibliotekos patalpas rinkosi gausus būrys svečių, partnerių, skaitytojų, draugų, kurie ne tik sveikino su įkurtuvėmis, bet kartu paminėjo ir 70-ties metų veiklos jubiliejų. Šias patalpas neribotam laikui panaudai suteikė ir įrengė UAB „Agrokoncernas“, o biblioteka nupirko naujus baldus, 4K raiškos televizorių, kompiuterius, įrengė vaikų žaidimų ir skaitymo erdvę.
Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Ingrida Klupšaitė ir Lietuvos Respublikos Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis perkirpo šventinę juostelę, Meškuičių parapijos klebonas Vytautas Ripinskis pašventino naujas patalpas. Kiekvienam atėjusiam į biblioteką padovanotas šventinis ženkliukas.
Nuoširdžiais prisiminimais, įkurtuvių sveikinimais ir linkėjimais dalijosi – Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė, Kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis, Seimo narys prof. Arūnas Gumuliauskas, Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras, Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkė Jolita Steponaitienė, dienraščio ir portalo UAB „Lietuvos žinios“ direktorius Virginijus Šmigelskas, labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ direktorė Vaida Mandrijauskaitė ir kiti.
Naisių bibliotekos bibliotekininkė Benita Dabregienė pristatė ir papildė nuotraukomis bibliotekos 70-ties metų veiklos apžvalgą: apie 1948 m. įkurtą klubą-skaityklą, dirbusius darbuotojus, veikusius skaitytojų sambūrius ir kitus raidos pokyčius, įvykusius per šį ilgą gyvavimo tarpsnį.
Skambiomis dainomis ir muzikine-literatūrine kompozicija „Iš praeities į dabartį“ šventę papuošė Šiaulių rajono Naisių mokyklos mokiniai ir muzikos mokytoja Ilona Miežienė.
Sveikinimo žodžius, padėkas skaitytojams ir prisidėjusiems prie bibliotekos naujų patalpų įrengimo įteikė Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Ingrida Klupšaitė.
Renginio metu atidaryta spaudinių paroda „…Virš Naisių vieversys nepaliauja plasnoti“, vaikams – interaktyvių knygų paroda, pristatytos inovatyvios edukacijos – „Konstravimas su 3D pieštukais“, „Virtualios realybės žaidimai su akiniais“, „Smėlio ir šviesos staliukai“, „Šviečiantys molbertai“.
Šventės pabaigoje simboliškai mažiausieji bibliotekos skaitytojai sugalvojo gražiausius linkėjimus bibliotekai ir paleido skristi į dangų spalvotus balionus.

Roberta Rasikienė,
Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Informacijos ir kraštotyros skyriaus kultūrinės veiklos vadybininkė

Nuotraukos Almanto Šlivinsko ir Robertos Rasikienės

Komentaras