Skip to content Skip to footer

„Aš džiaugiuos, kad gamta nesuklysta
Kad iš žemės vėl trykšta jaunystė,
Su kuria vis atgimstam ir mes.“
Stasys Anglickis

Šios gražios kraštiečio poeto, mokytojo, gerbusio ir mylėjusio jaunus žmones, minties vedami, 2019 m. rugpjūčio 8 dieną pradėjome dviračių žygį visai šeimai „Stiprūs ir greiti“, skirtą Tarptautinei jaunimo dienai paminėti. Šiaulių rajono visuomenės sveikatos biuro inicijuotas dviračių žygis šįmet jau – trečiasis. Visą dieną pliaupęs lietus, atėjus žygio laikui, pasitraukė. 32 dalyviai nuskubėjo iki Atviro Šiaulių rajono jaunimo centro, kur visus pasitiko centro vadovė Kristina Pinskienė. Ji papasakojo apie vykdomas veiklas, aprodė patalpas. Sveikatos biuro darbuotoja Viktorija Strazdinienė pasveikino jaunuosius žygeivius, palinkėjo saugios kelionės, padovanojo po atšvaitą ir praktiškai pademonstravo, kaip, ištikus nelaimei, gelbėti žmogaus gyvybę.

Toliau kelias nuvedė pro Braznavos kaimą į Olesinės vienkiemį, kur Kuršėnuose mokytojaudami 40 metų gyveno ir kūrė poetas Stasys Anglickis ir mokytoja Janina Anglickienė. Bibliotekos savanorės Kamilė ir Otilija papasakojo apie šią vietovę, čia gyvenusius garbius žmones, padeklamavo eilėraščių, skirtų jaunimui.

Pakumulšių gyvenvietėje dalyvius sutiko istorikas Jonas Kiriliauskas, kuris pateikė istorinių faktų ir smagių nutikimų apie šią vietovę, joje įsikūrusius gyventojus. Žvyruotu, nelengvai įveikiamu vieškeliu, keliauninkai nuvyko į Steponiškės kaimą, kažkada čia klestėjusį, Jono Kiriliausko žodžiais, prabangų, ištaigingą dvarą. Dabar šioje vietoje iš retų augalų parko belikę sąžalynai, iš žuvingo tvenkinio – žalia bala ir bebaigianti užželti ilga puiki medžių alėja.

Nepabūgę pažliugusių kelių, pro buvusių Kumulšos ir Ringės upelių vagas, nuvykome į gyvybingą ir klestintį Beržtvų kaimą. Čia, išpuoselėtoje sodyboje, su vaizdu į vandens telkinį, dalyvių laukė svetingi šeimininkai – Pakumulšių bendruomenės pirmininkė Edita Vilkienė ir Kęstutis Vilkas, Žemaitijos organizacijos Kuršėnų perkūno draugovės skautės Saida ir Ema. Jie pavargusius keliautojus atgaivino ir sušildė kvapnia arbata. Visus dalyvius linksmai nuteikė skautiškos duonelės kepimas ir ragavimas.

Įveikę devyniolika kilometrų, netgi šeimos su mažais vaikučiais, pasiryžo dalyvauti kituose dviračių žygiuose ir taip pažinti gimtąjį kraštą.

Skaistė Grigytė, Šiaulių rajono visuomenės sveikatos biuro specialistė;

Nuotraukos Vidos Ragauskienės, Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vyriausiosios bibliotekininkės;

 

Komentaras