Skip to content Skip to footer

2017 m. rugsėjo 7–9 d. Šiauliai šventė 781-ąjį gimtadienį. „Šiaulių dienos“ – viena iš svarbiausių miesto švenčių, į kurią skuba ne tik miesto gyventojai, bet ir svečiai iš visos Lietuvos. Šiais metais organizatoriai kvietė atsigręžti į modernius tarpukario Šiaulius, pajusti ano meto dvasią, įsiklausyti į tarpukario muzikos akordus, aplankyti stilizuotą tarpukario miestelį ir aktyviai įsitraukti į kitą edukacinę ir pramoginę veiklą.
Rugsėjo 8-ąją, penktadienį, šventės dalyviai nusikėlė į tarpukarį. Jau nuo pat vidurdienio iki vėlyvo vakaro buvo galima aplankyti stilizuotą tarpukario miestelį, kuriame išskirtinę programą demonstravo avalynės dirbtuvių, fotoateljė, knygyno, pradžios mokyklos, kino teatro, vaistinės, policijos nuovados, kavinės, kosmetikos ir parfumerijos, mėsos, pieno produktų, „Rūtos“ saldainių krautuvių, siuvyklos, kepyklos, cukrainės, užkandinės ir „Gubernijos“ baro stilizuotų erdvių kūrėjai. Tarpukario miestelio lankytojus stebino ir edukacinės programos, leidžiančios prisiliesti prie mūsų istorijos. Itin daug dėmesio sulaukė ir Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos organizuota edukacija, kurios metu šventės dalyviai galėjo patys pasigaminti išskirtinius ženkliukus. Knygyno paviljone vaikai ir net suaugę spalvino, rašė ir visaip kitaip kūrė individualius ženkliukus taip pasigamindami sau prasmingą prisiminimą apie Šiaulių gimtadienį.
Ženkliukų gamybos edukaciją šiauliečiams pristatė Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja Karolina Jasiukevičiūtė, Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Informacijos ir kraštotyros skyriaus kultūrinės veiklos vadybininkė Roberta Rasikienė bei to paties skyriaus vyriausiasis bibliotekininkas projektinei veiklai Almantas Šlivinskas.

Roberta Rasikienė,
Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Informacijos ir kraštotyros skyriaus kultūrinės veiklos vadybininkė

Nuotraukos Almanto Šlivinsko