Skip to content Skip to footer

Biblioteka yra vieta, kurioje tenkinami jos lankytojų informaciniai, edukaciniai, socialiniai bei kultūriniai poreikiai. Ji neįsivaizduojama be inovatyvių šiuolaikinių technologijų. Kužių biblioteka 2020-uosius metus pradėjo technologinių edukacijų gausa. Sausio 30 d. Kužių gimnazijos 5 ir 8 klasės mokiniai dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose „Filmuko kūrimas“, kuriuos vedė Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Informacijos ir kraštotyros skyriaus bibliotekinių procesų automatizavimo inžinierius Kostas Aleksandrovičius. Šios edukacijos buvo dalis integruotos istorijos pamokos. Mokiniams užduotis pateikė jų istorijos mokytoja ekspertė Violeta Laurutienė. Vaikai aktyviai ir noriai įsijungė į naują dar nepatirtą veiklą. Kurdami savo filmukus jie nestokojo kūrybiškumo ir gero humoro jausmo. Filmukų peržiūra ir aptarimas užsiėmimo dalyviams suteikė daug teigiamų emocijų.
Vasario 7 d. rytmetį biblioteka prisipildė mažųjų lankytojų klegesio. Kužių lopšelio-darželio „Vyturėlis“ priešmokyklinio ugdymo „Boružiukų“ grupės vaikučiai bei jų auklėtoja Audronė Žukauskienė buvo pakviesti į edukacinį užsiėmimą „Virtualios realybės žaidimai su akiniais“, kurį vedė Kostas Aleksandrovičius. Vaikučiai taip pat žaidė kompiuterinius, stalo žaidimus, vartė naujas knygutes, o Austėja nustebino visus puikiai skaitydama.
Kužių biblioteka dalyvauja projekte „Prisijungusi Lietuva“. Vasario 11 d., minint Saugesnio interneto dieną, gausus būrys suaugusiųjų buvo pakviesti į  6 val. trukmės skaitmeninio raštingumo mokymus „Būkime saugūs internete“. Mokymus vedė lektorė Roberta Rasikienė. Užsiėmimus pradėjome stebėdami tiesioginę transliaciją iš Lietuvos nacionalinės Mažvydo  bibliotekos „Sukčiai internete: kaip apsisaugoti?“ . Vėliau lektorė pasakojo apie įvairius pavojus tykančius virtualioje erdvėje. Bandėme savo slaptažodžių saugumą, socialiniuose tinkluose skelbiamos informacijos patikimumą ir tikrumą. Nors mokymai truko visą dieną, bet dalyviai buvo aktyvūs ir džiaugėsi pagilinę savo žinias.

Nijolė Viktoravičienė,
Kužių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos: Ritos Bielskienės, Nijolės Viktoravičienės, Audronės Žukauskienės,Robertos Rasikienės

 

 

Komentaras