Skip to content Skip to footer

Adventas – susikaupimo ir dvasinio pasirengimo sutikti Kalėdas metas. Jis kviečia mus tarpusavio supratimui, susitelkimui, ramybei ir apmąstymui.
2018 m. gruodžio 7 dieną Ringuvėnų bibliotekoje parengta senų kalėdinių ir naujametinių atvirukų paroda „Laikas erdvėje paklydęs“.
Gruodžio 11 dieną bibliotekininkė Janina Butnorienė į biblioteką pasikvietė vaikus, su kuriais  iš karpyto spalvoto popieriaus ir senų  žurnalų gamino kalėdines eglutes ir žvakutes, o gruodžio 13-ąją bibliotekoje vyko advento vainiko pynimo valandėlė.
Advento vainikas – ypatingas kalėdinio laikotarpio simbolis ir namų puošmena. Pastaruoju metu adventui ir artėjančioms Kalėdų šventėms dažniausiai gaminamas vienas vainikas, kuris namuose sukuria šventinę nuotaiką. Vainiko kūrimas buvo puiki proga bibliotekoje ne tik sukurti kalėdinę puošmeną, bet ir smagiai pabendrauti. Visos susirinkusios kartu pynėme advento vainikus, naudodamos įvairiausias medžiagas ir puošybos elementus. Karkasus vainikui pasigaminome namuose, kuriuos padengėme eglės ar pušų šakomis, o dekorui naudojome įvairias gamtines medžiagas. Puošėme riešutais bei kankorėžiais apelsino žievelėmis, džiovintais aitriaisiais pipirais. Nusipynusios vainikus, jais pasipuošėme stalą ir uždegusios  visas keturias žvakes, skambant kalėdinei muzikai, smagiai šnekučiavomės, vaišinomės arbata ir džiaugėmės gražiais užsiėmimo rezultatais.
Apie advento prasmę papasakojo bibliotekininkė Janina Butnorienė. Ji supažindino susirinkusius su jau aštuntą kartą visoje Lietuvoje  vykstančia akcija „Knygų Kalėdos“,  kuri kviečia visus dovanoti laukiamiausias knygas bibliotekoms. Dėkoju visiems, dovanojusiems knygų Ringuvėnų bibliotekai!

Janina Butnorienė,
Ringuvėnų bibliotekos bibliotekininkė

 

Komentaras