Skip to content Skip to footer

Spalio 4 d. popietę Šiupylių bibliotekoje rinkosi vaikai į edukacinį užsiėmimą „Išgirski knygą“. Diena sutapo su Pasauline gyvūnų globos diena, tad vaikai į biblioteką galėjo ateiti su savo augintiniais. Edukacijos metu vaikai susipažino su paroda „Bibliotekoje įgarsintos knygelės“, skirta pasaulinės iniciatyvos „Go Red for Dysleksia“ savaitei. Jau trečius metus Lietuvoje įstaigos kviečiamos jungtis prie iniciatyvos, kurios dėka didinamas disleksijos (DYS) sutrikimo žinomumas. Prie iniciatyvos prisijungė ir Šiupylių biblioteka.
Vyko smagus ir nuoširdus pokalbis apie knygeles ir gyvūnus. Bibliotekininkė Salvinija Šeškauskienė papasakojo apie šunis pagalbininkus akliems žmonėms. Pirmą sykį šunis, kurie padėtų neregiams, pabandė išmokyti vokiečiai. Per Pirmąjį pasaulinį karą daug kareivių į tėvynę grįžo praradę regėjimą. Kaip šuo tampa vedliu? Šuniukas ruošiamas nuo pat mažens. Šiek tiek paaugęs, jis turi išlaikyti dresūros kursą ir tik tada mokomas būti vedliu.
Vėliau pokalbį tęsė vaikai. Jie pasakojo apie savo augintinių linksmus ir liūdnus nuotykius. Bibliotekininkė supažindino vaikučius su įgarsintomis lavinamosiomis knygelėmis, garso įrašais ir audioknygomis. Papasakojo, kad dažnas dar galvoja, kad audioknygos skirtos tik turintiems regos negalią, skaitymo sutrikimus ar paprasčiausiai nemokantiems skaityti. Tačiau jos labai mėgiamos tų, kurie mėgsta keliauti, ieškoti, mokytis, eksperimentuoti. Audioknyga yra puikus palydovas. Bibliotekininkė pateikė elektroninių lobynų vaikams ir paaugliams: https://www.vaikams.lt/ , https://www.audioknygos.lt/, https://www.lrt.lt/naujienos/kultura/12/1143807/skaityti-galima-ir-ausimis. Išsirinkę iš audioknygų gausos, per Audiotekos puslapį klausėmės „Gražiausios Brolių Grimų pasakos“.
Edukacinį užsiėmimą baigėme vėjo malūnėlio gamyba ir bendra nuotrauka.

Salvinija Šeškauskienė,
Šiupylių bibliotekos bibliotekininkė
Nuotraukos autorės

Komentaras