Skip to content Skip to footer

Kužių gimnazijoje vykdomas projektas  „Švari aplinka – mūsų ir gamtos kūrinys“,  kurio dėka siekiame atskleisti mokiniams aplinkosauginės elgsenos reikšmę gamtai bei žmonių gyvenimui, formuoti  atsakomybę bei vidinį poreikį išsaugoti sveiką ir švarią aplinką. Geriausia patirtis – praktinė veikla. Tad viena iš numatytų veiklų yra edukaciniai užsiėmimai.
2019 m. spalio 21 d.  gimnazijos 2 klasės mokiniai, kartu su mokytoja Rasa Lukauskiene apsilankė Kužių miestelio bibliotekoje, kur juos pasitiko vyresniosios bibliotekininkės Nijolė Viktoravičienė ir Rita Bielskienė. Mokiniams buvo organizuotas edukacinis užsiėmimas. Padiskutavę apie atliekų perdirbimą, gražius tarpusavio santykius bei  išklausę R. Bielskienės skaitomos pasakos, vaikai gamino pagrindinius veikėjus – švelnukus. Jiems darbuotis padėjo bibliotekininkė N. Viktoravičienė. Švelnukai išėjo labai mieli ir gražūs. Nors ir sunku buvo su jais skirtis, tačiau darbeliai nukeliavo į biblioteką, kur surengta paroda. Mokiniai pažadėjo savo švelnukus aplankyti. O apsilankę galės ne tik pasiimti knygelę, bet ir paskaityti eksponuojamus 8 klasės mokinių kūrybinius darbus aplinkosaugos tema „Laiškas iš ateities“. Juos vyresnieji draugai rašė kartu su lietuvių kalbos mokytoja L. Jankauskiene.
Žmogus gali viską: gali kurti ir puoselėti grožį, gali viską sunaikinti… Tikimės, kad vykdydami projektą  mokiniai suvoks neatsakingo elgesio poveikį ir pasekmes bei atidžiau  pažvelgs į artimą aplinką ir, saugant gamtą ir žmogų, pradės nuo atsakingo atliekų rūšiavimo.

Rasa Lukauskienė,
Kužių gimnazijos mokytoja