Skip to content Skip to footer

2017 metų kovo 29-osios rytą Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja Karolina Jasiukevičiūtė ir vyresnioji bibliotekininkė Vilma Grudžinskienė išskubėjo į Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ventos filialą. Ten jas nuotaikingai pasitiko vadovė Roma Miltinienė ir specialistė Daiva Balčiūnaitė. Erdviose ir jaukiose bibliotekos patalpose buvo surengtas edukacinis užsiėmimas „Smėlio ir šviesos terapija“.
Smėlio ir šviesos spalvų staliukai bei šviečiantys molbertai – tai įdomi, įtraukianti terapinė veikla, kurios metu yra galimybė ne tik kūrybiškai išreikšti savo pojūčius, jausmus, bet ir atsipalaiduoti, pailsėti nuo streso. Piešiant ant šių netradicinių dailės priemonių stimuliuojami visi nerviniai taškai, esantys pirštų galiukuose, šis sąlytis pažadina kūrybos vaizduotę, meninių gebėjimų lavinimą, skatina pasitikėjimą savimi.
Šiomis edukacinėmis priemonėmis džiaugėsi ir turėjo galimybę išbandyti daugiau nei 100 jaunųjų kūrėjų! Pirmieji piešti atgužėjo Ventos gimnazijos 1–4 klasių moksleiviai ir jų mokytojos. Vaikai, norėdami išlaisvinti savo emocijas ir kūrybą, piešė smėlyje ir žaidė spalvomis teptuku braukdami ant netradicinio šviečiančio stiklo. Laikas bėgte prabėgo ir biblioteka sulaukė dar vienų smalsių Ventos miestelio jaunuolių: tai Ventos socialinės globos namų gyventojai ir dailės būrelio mišri grupė su vadove Zita Staškiene. Šiomis priemonėmis džiaugėsi vaikai, mokytojai, bibliotekininkės, nes tai naujovė ne tik Ventos miestelyje, bet ir visame Naujosios Akmenės rajone. Įamžinti akimirkas ir informuoti Ventos miestelio bendruomenę apie Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos teikiamas inovatyvias paslaugas atvyko Ventos regioninė kabelinė televizija „Ilora“. Bibliotekininkės-edukatorės Karolina Jasiukevičiūtė ir Vilma Grudžinskienė interviu metu nuosekliai pristatė visą smėlio staliukų ir šviečiančių molbertų įsigijimo istoriją, jų pritaikymo ir naudojimo techniką.
Nors užsiėmimams skirtas laikas baigėsi, tačiau vaikai skirstėsi nenoriai – visi vylėsi, jog dar kada nors turės galimybę išreikšti savo mintis, idėjas ir įgūdžius naudojant smėlį bei spalvas.

Karolina Jasiukevičiūtė, Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja,
Vilma Grudžinskienė, Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos Ventos bibliotekos-filialo darbuotojų