Skip to content Skip to footer

Spalio 21 dieną Bazilionų bibliotekoje vyko renginys, pavadintas „Kita forma bibliotekose“, skirtas skatinti aplinkosauginį švietimą Lietuvoje, didinti visuomenės ekologinį sąmoningumą ir jautrumą. Renginį vedė VšĮ „RV Agentūra“ ir VšĮ „Žaliasis taškas“ atstovai.

VšĮ „RV Agentūra“ direktorė Vaida Griškevičienė žaismingai papasakojo apie atsakingą vartojimą ir atliekų panaudojimą. Dalijosi pavyzdžiais, kaip atliekų panaudojimas tampa verslu ar net menu. Pateikė nemažai idėjų, kaip menininkai, panaudodami elektrotechnikos detales, sukuria vertus dėmesio daiktus ar kūrinius. Papasakojo ir apie Lietuvos verslininkus, kurie panaudodami, tarkim, sprogusius krepšinio kamuolius, riedlentes, vinilines plokšteles sukuria pinigines, laikrodžius, interjero detales. Tokie pavyzdžiai įkvepia rūšiuoti atliekas, kūrybingai jas panaudoti ir prikelti antram gyvenimui.

Pranešimą „Rūšiuoti – tai nesudėtinga“ VšĮ „Žaliasis taškas“ pristatė atstovė Liepa Vaitkevičiūtė. Lektorė sistemingai papasakojo apie atliekų rūšiavimą, kaip teisingai reikia tai daryti, kad saugotume gamtą ir vengtume jos teršimo. Taip pat renginio dalyvius pakvietė dalyvauti viktorinoje. Susirinkusieji turėjo galimybę laimėti simbolinius VšĮ „Žaliasis taškas“ prizus. Bazilionių mokyklos – daugiafunkcinio centro šeštokai labai entuziastingai dalyvavo diskusijoje ir atsakinėjo į klausimus.

Antrojoje renginio dalyje – eko dirbtuvėse susirinkusieji galėjo, kartu su VšĮ „RV agentūra“ atstove Rūta Mikelonyte iš popieriaus, tekstilės atliekų sukurti žaismingus, išskirtinius knygų aplankalus, kurie padės ilgiau išsaugoti knygų grožį. Šios eko dirbtuvės – tai būdas teorines žinias pritaikyti praktikoje ir pamatyti tikrąją antrinio panaudojimo naudą aplinkoje.

Renginio dalyviai džiaugėsi, kad paskaitos, buvo ne tik teorinės, bet ir praktinės, kur jie galėjo pasitelkti savo kūrybiškumą ir prisidėti gamtos saugojimo.

Roberta Rasikienė,
Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Kultūrinės veiklos vadybininkė