Skip to content Skip to footer

Gegužės 9-oji Europos diena, simbolizuojanti Europos taiką ir vienybę. Europos dienos šventimas prasidėjo gegužės 8 d. Mažieji bibliotekos lankytojai, vadovaujami vyresniosios bibliotekininkės Lionginos Šufinskienės, paruošė darbelių parodą ,,Margaspalvė Europa“ – gamino popierines lėles ir spalvino jas pagal Europos šalių tautinius kostiumus.
Europos dienai paminėti Gruzdžių Augustino Griciaus bibliotekoje vyko viktorina ,,Mano namai – Europa“. Prieš viktoriną dalyviams vyresnioji bibliotekininkė Jurgita Jasiškytė priminė, kas yra Europos Sąjunga, supažindino su oficialia Europos Sąjungos svetaine www.europa.eu. Viktorinoje varžėsi dvi komandos. Jaunimo komandą sudarė: Valdemaras Verbicki, Kristijonas Mickevičius, Mantas Kundrotas, Justas Šufinskas, Geda Matuliokaitė ir Martyna Šufinskaitė. Jaunuoliai savo komandą pavadino neįprastu vardu – ,,Despozitai“. Moterų komandą sudarė: Vida Grigaliūnienė, Ligita Grigaitienė, Lina Neverdauskienė, Dalia Švaplienė, Irena Šufinskienė ir Elytė Vilčiauskienė. Jos savo komandą pavadino protingo paukščio vardu – ,,Pelėdos“. Visi viktorinos klausimai buvo susiję su Europos Sąjunga: reikėjo atpažinti Europos šalių vėliavas, žemėlapyje surasti ir surašyti visas Europos Sąjungos valstybes, atpažinti Europos šalių rašytojų knygų herojus, atsakyti, kada Lietuva įstojo į Europos Sąjungą, kiek žvaigždžių ES vėliavoje ir kodėl, koks miestas yra tituluojamas neformalia ES sostine, inscenizuoti eilinio europiečio dieną.
Abi komandos buvo išradingos ir kūrybingos, tačiau, suskaičiavus balus, išaiškėjo, kad vieno taško skirtumu, laimėjo moterų komanda ,,Pelėdos“. Komandos buvo apdovanotos padėkos raštais ir saldžiais prizais. Viktorinos dalyviai džiaugėsi, kad pakartojo žinias ir dar daugiau sužinojo apie Europos Sąjungą ir jai priklausančias valstybes. Dviejų kartų viktorinos dalyviai pokalbį pratęsė prie arbatos puodelio.
Gegužės 9 dieną taip pat vyko kūrybinės dirbtuvėlės ,,Kuriame Europą“. Suaugę ir mažieji kirpo iš įvairių žurnalų iškarpas ir klijavo jas į didelį koliažą. ,,Štai tokios Europos norėtumėme“ – diskutavo bibliotekos lankytojai.

Jurgita Jasiškytė,
Liongina Šufinskienė,
Gruzdžių Augustino Griciaus bibliotekos vyresniosios bibliotekininkės