Skip to content Skip to footer
Gabrielė Srutytė

Gabrielė Srutytė laiko save tikra gilaitiške, nors šiuo metu gyvena Kuršėnuose. Dvidešimt dvejų metų mergina – Gilaičių bibliotekos savanorė, daugelio renginių ir projektų iniciatorė, gebanti suburti aplink save vaikus, jaunimą, „uždeganti“ juos savo idėjomis, sumanymais. Gabrielė labai pareiginga, empatiška, geranoriška. Prisimindama savo įvairiapusę veiklą, mergina pabrėžia, kad visa tai daryti buvo labai malonu ir įdomu, o kur dar puikūs žmonės ir gera komanda.

Gabrielė menine fotografija susidomėjo dar vaikystėje. Kaip ji pati teigia, patiko fotografuoti gamtą, žmones, jų buitį. Prieš ketvertą metų įsigijus profesionalų fotoaparatą, atsivėrė naujos galimybės pažvelgti į meninę fotografiją ne paviršutiniškai, o kur kas rimčiau. Fotografijos meno mokėsi savarankiškai, daug žinių įgijo iš knygų, interneto, vėliau praktiškai išbandė įvairias jos kūrimo technikas bei technologijas. Mergina džiaugiasi, kad turėjo ne vieną progą fotografuoti artimųjų, bičiulių ir draugų asmenines šventes, ir sulaukti puikaus įvertinimo. Žinodama, kad fotografijos verslas konkurencingas, nenustoja  svajoti apie nuosavą meninės fotografijos studiją.

Parodoje „Blyksnyje – pasaulis“ jaučiamas jaunosios fotografės žvilgsnis  į ją supančią aplinką, jautrus ir išieškotas prisilietimas prie žmogaus, medžio, gėlės, tėviškės keliuko.

Rita Bielskienė,
Gilaičių bibliotekos bibliotekininkė