Skip to content Skip to footer

Lapkričio 24 dienos popietę Gilaičių bibliotekoje, minint 50-mečio jubiliejų, buvo pristatytos atnaujintos erdvės, o taip pat ir kūrybinės dirbtuvės. Dėl pandeminės situacijos šalyje, bibliotekoje    atsisakyta didesnio renginio ir apsiribota mažesniu dalyvių būreliu.

Gilaičių bibliotekos bibliotekininkė, pasakodama apie dar  dažais kvepiančias patalpas, pasidžiaugė, kad prie šių atnaujinimo darbų prisidėjo nemažai bibliotekos skaitytojų, bičiulių, savanorių: ŠRSKC Gilaičių filialo renginių organizatorė Regina Krikštanavičienė, Loreta ir Aleksandras Sručiai, Lina Šniolienė, Nijolė Viktoravičienė. Nuoširdžiai padėkota ŠRSVB darbuotojui Dainiui Auškalniui už kokybiškai ir gerai atliktus apdailos darbus.

Renginio metu parodytas vaizdo siužetas, kuriame užfiksuotos įsimintinos bibliotekos veiklos akimirkos per visą gyvavimo laikotarpį. Daugeliui buvo įdomu išgirsti faktus, surinktus iš bibliotekos metraščių, kraštotyros darbų, kronikų. „Gyvais“ prisiminimais apie bibliotekos darbą pasidalino ilgametė Gilaičių bibliotekos bibliotekininkė Janina Jakubėnienė. Su gražiu jubiliejumi sveikino ir atvykę svečiai: Šiaulių rajono savivaldybės administracijos kultūros skyriaus vedėjas Tomas Vaitkus, Kužių seniūnijos seniūnė Jolanda Rudavičienė. Seniūnė ilgametei, tris dešimtmečius Gilaičių bibliotekai atidavusiai Janinai Jakubėnienei įteikė padėką, už bendrystę ir istorinės atminties puoselėjimą. ŠRSVB direktoriaus pavaduotojas Almantas Šlivinskas viešosios bibliotekos direktorės padėkas perdavė rėmėjams, savanoriams, kraštotyrinių tradicijų puoselėtojams: Reginai Krikštanavičienei, Rasai Anglickienei, Violetai Laurutienei, Genovaitei Pakamanytei, Alvydui Pakamaniui, Jauniui Mockui, Ingridai Kiekšienei, Loretai ir Aleksandrui Sručiams.

Po įžanginės dalies visi galėjo pasižvalgyti po kūrybines dirbtuves. Jaukios patalpos pritaikytos edukaciniams užsiėmimams, parodoms, garsiniams skaitymams. Čia vietos ras ir norintys pažaisti stalo žaidimus, ir ramiai paskaityti. Pirmąjį edukacinį užsiėmimą „Apyrankės pynimas iš lino“ naujose dirbtuvėse pravedė edukatorė, tautodailininkė Regina Munienė.

Rita Bielskienė,
Gilaičių bibliotekos bibliotekininkė

Nuotraukos Rasos Anglickienės

Komentaras