Skip to content Skip to footer

Jei sutikę gilaitiškius, tyčia ar netyčia paklaustumėte, kur vaikai ir jaunimas dažniausiai leidžia savo laisvalaikį, – visi jie vieningai tvirtintų, kad bibliotekoje ir Gilaičių renginių salėje. O ypač dabar, kai vykdomas Gilaičių bibliotekos projektas „Gilaičių knygos teatro įkūrimas“. Kiekvieną pirmadienį čia atvykstantys profesionalūs aktoriai vaikus supažindina su teatrinio meno paslaptimis, tuo pat įkvėpdami  kurti, vaidinti, žaisti scenoje, rasti joje prasmę, o gal net išpildyti svajones.
Birželis – vasaros pradžia, o pastarojo projekto dalyviams – pradžia išvykoms.
2017 metų birželio 9 dieną visa šauni jaunųjų gilaitiškių teatralų kompanija  pasuko į Naisius neatsitiktinai, nes teatrinių užsiėmimų vadovė – aktorė Gintarė Danusevičiūtė-Vaitkevičienė dirba Naisių teatre. Tai puiki proga aplankyti Naisių Vasaros teatrą…O daugelis  projekto dalyvių net Naisiuose nėra buvęs. Geresnės galimybės ir negali būti!
Vaikai tą dieną žiūrėjo spektaklį — „Pasaka apie obuolius ir kitus Obelių gyventojus“, sukurtą pagal Vytauto V. Landsbergio knygą „Obuolių pasakos ir kriaušių“. Spektaklio režisierė – Vaida Kavaliauskaitė.
Smagu buvo stebėti puikiai vaidinančius aktorius, bet dar smagiau buvo matyti žiūrovų akis, veidus, kurie ypatingai susikaupę sekė personažų gyvenimą, juokėsi, liūdėjo, ir labai nuoširdžiai tikėjo tuo, kas vyksta scenoje. Pabaigoje išėjus aktoriams nusilenkti, vaikai vieni kitų klausinėjo, – Negi jau spektaklio pabaiga…?
Po spektaklio projekto dalyviai susitiko su Naisių teatro aktoriais. Jie kartu su vaikais juokavo, atsakinėjo į jų klausimus. Atsidėkodami už nuostabias akimirkas teatre, jaunieji gilaitiškiai aktoriams padovanojo suvenyrą su Gilaičių simbolika, o projekto užsiėmimų aktorei Gintarei Danusevičiūtei-Vaitkevičienei – padėkos dovanėlę.
Viešėdami Naisiuose projekto dalyviai turėjo dar vieną galimybę, iš arčiau  pasižvalgyti po miestelį. Miela ekskursijos vadovė pakvietė aplankyti  Naisių žemės, Baltų dievų, Baltų  žolynų  muziejus, Alkos kalną, ąžuolinių dievų skulptūrų parką, inkilų muziejų po atviru dangumi, Šiaulių rajono literatūros muziejų, Naisių žirgyną ir keramikos  dirbtuvėles.
Namo vaikai vyko, kaip jie patys sakė, nė kiek nepavargę. Skubėjo grįžti, nes pievelėje, šalia bibliotekos, dar reikėjo sukurti  teatrinius etiudus apie šią įsimintiną išvyką.

Rita Bielskienė,
Gilaičių bibliotekos bibliotekininkė

Nuotraukos Ramintos Bernotienės

 

 

lkk