Skip to content Skip to footer

Atostogų įkarštis eina į pabaigą: vis dar keliaujam, pramogaujam ir visaip mėgaujamės vasaros malonumais. Daugeliui smagia vasaros veikla tapo ir knygų skaitymas. 2019 m. rugpjūčio 23 d. popietę Ginkūnų bibliotekoje vyko skaitymų „Vasara su knyga“ baigiamasis renginys „Skaitydami mes keitėme pasaulį“, į kurį pakvietė vyresnioji bibliotekininkė Rimvida Linauskienė.

Iššūkis jau beveik prabėgo, tad šios vasaros knygų sąskaitoje yra ne viena krūvelė, kurią bibliotekos dalyviai įveikė dalyvaudami skaitymo varžytuvėse „Vasara su knyga“. Kvietimą dalyvauti priėmė 13 knygos bičiulių, įveikė – 10, septyni vaikai ir trys suaugę. Pagal nurodytas penkias užduotis reikėjo perskaityti knygas ir jas įvertinti. O jos buvo įvairios: ir knyga, kurios pavadinimas prasideda ta pačia raide, kaip ir tavo vardas, ir bibliotekininko rekomenduota, geltonos spalvos, lietuvių autoriaus knyga bei knyga apie keliones. Susirinkusieji dalijosi įspūdžiais kaip sekėsi įveikti iššūkį. Įtaigiai pristatė įdomiausią, sunkiausiai įveikusią knygą savo draugams. Iš pasakojimų paaiškėjo, kad dalyviams labiausiai patiko rekomenduotos bibliotekininkės knygos, o sunkiausiai sekėsi – apie keliones. Džiaugėsi prisijungę prie „Skaitymo iššūkio“, pajuto skaitymo džiaugsmą ir visi pažadėjo dalyvauti kitais metais. Bibliotekininkė vasaros skaitymo dalyviams įteikė po rašiklį ir saldžią dovanėlę.

O štai, kokius turiningus savaitgalius vasaros metu turėjo viena dalyvių šeima, siekdami surinkti Lietuvą. Užsikrėtė magnetukų rinkimo ir kelionių manija. Kad gautum konkretaus miesto magnetuką – privalai apsilankyti tame mieste ir užsukti į turizmo centrą. Džiaugėsi keliaudami po savo kraštą ir ,,dėlioti“ Lietuvą. Stengėsi aplankyti objektus, esančius ant magnetukų, tad pamatė daug įdomių muziejų ir paminklų. Tik magnetukai privertė aplankyto beveik visą Šiaulių apskritį, o šeštadienį išsiruošė aplankyti Panevėžį, Biržus, Rokiškį, Kupiškį.

Po to vaikai buvo pakviesti pabandyti konstruoti įdomiausias figūras su mediniu konstruktoriumi „Upė“. Mergaitėms lengvai sekėsi sudėlioti savo vardų figūras.

Rimvida Linauskienė,
Ginkūnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Komentaras