Skip to content Skip to footer

Mažieji skaitytojai, atėję į biblioteką, skundėsi, kad vyresniems vaikams daroma vaiduoklių šventė šventė, o jiems – ne. O kodėl gi nepadarius šventės mažiesiems bibliotekoje?

Bibliotekos savanorių –  Mildos Meiliulytės, Paulinos Izonytės, Rūtos Jasinskaitės, Šiaulių rajono Gruzdžių gimnazijos bibliotekininkės, bei Augustino Griciaus bibliotekos vyresniosios bibliotekininkės  Lionginos Šufinskienės pagalba biblioteka pasipuošė vaiduokliais, voratinkliais, vorais, siaubūnais. Į tam skirtą vietą surinktos knygelės: apie raganas, vaiduoklius, įvairius siaubingus nuotykius. Stiklinėje parodų vitrinoje sėdėjo ragana ,,kompiuteristė“, kuri ieško vaikų, per ilgai sėdinčių prie kompiuterių.

Į valandėlę „Helovinas ar vėlinės?“ buvo pakviestos Gruzdžių lopšelio-darželio ,,Puriena“ priešmokyklinės grupės vaikučiai ir jų auklėtoja Gintarė Tautkienė, keturios pradinės Gruzdžių  gimnazijos klasės. Vyriausia Ragana (vyresnioji bibliotekininkė Jurgita Jasiškytė) papasakojo apie vaiduoklių šventę, kuo ji skiriasi nuo lietuviškų Vėlinių. Vėliau  pradinukai žiūrėjo filmukus, susijusius su šia tematika, vaišinosi ,,džiovintais sliekais“, rinkosi knygas.

Prieš tai mokiniai kartu su tėveliais namuose gamino moliūgų žibintus, kuriais papuošė biblioteką.

Vaiduoklių šventės savaitėje apsilankė daugiau kaip 100 bibliotekos lankytojų!

Jurgita Jasiškytė,
Augustino Griciaus bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė