Skip to content Skip to footer

HEATHER MORRIS. AUŠVICO TATUIRUOTOJAS

Aušvico tatuiruotojas / Heather Morris. – [2019]. – 248, [7] p. UDK: 821.111(931)-31.

Naujosios Zelandijos ir Australijos rašytojos Heather Morris knyga „Aušvico tatuiruotojas“ – tai graži, įtraukianti istorija apie viltį ir drąsą. Tai meilės istorija pačiame žiaurumų sūkuryje. Pasakojimas paremtas tikrais įvykiais, kuriuos autorei papasakojo Holokaustą išgyvenęs Aušvico tatuiruotojas Leilas Sokolovas.

1942 metų balandį Slovakijos žydas Leilas Sokolovas buvo išgabentas į Aušvico koncentracijos stovyklą. Kai paaiškėjo, kad Leilas kalba keliomis kalbomis, jam buvo skirtas stovyklos tatuiruotojo darbas – žymėti kalinius jiems skirtais numeriais.

Daugiau nei dvejus su puse metų kalintas Leilas Sokolovas matė nežmoniškus žiaurumus ir barbarišką elgesį su žmonėmis. Taip pat jis tapo neįtikėtinos drąsos ir gailestingumo liudininku. Rizikuodamas gyvybe Leilas naudojosi savo palyginti privilegijuota padėtimi koncentracijos stovykloje ir nužudytų žydų pinigus bei brangenybes keitė į maistą, kad pagelbėtų drauge kalinamiems nelaimėliams.

Vieną dieną Leilas, kalinys nr. 32407, pastebi jauną drebančią merginą, kuri laukia eilėje, kol jai ant rankos bus ištatuiruotas numeris. Jos vardas Gita. Leilas akimirksniu supranta, kad ši mergina jam tapo svarbi vos tik ją išvydo ir prisiekia padaryti viską, kad išgyventų pats, padėtų išgyventi jai ir ją vestų.

Ištatuiruoti numeriai tapo vienu ryškiausių Holokausto simbolių, o knyga „Aušvico tatuiruotojas“ gyvai, skaudžiai ir net bauginančiai tikroviškai atgaivina Leilo Sokolovo, tatuiravusio tūkstančius rankų, išgyvenimus. Tačiau ši knyga taip pat yra sudėtingiausiomis sąlygomis išliekančios meilės bei žmogiškumo liudijimas.

Heather Morris – Naujojoje Zelandijoje gimusi, šiuo metu Australijoje gyvenanti rašytoja, kino scenarijų kūrėja. Su Leilu Sokolovu ji susitiko 2003-iaisiais ir tuomet jų abiejų gyvenimai apsivertė aukštyn kojomis. „Aušvico tatuiruotojas“ yra debiutinis H. Morris romanas, paremtas tikra L. Sokolovo istorija, kurią jis su slapčiausiomis detalėmis patikėjo autorei.

Parengta pagal: https://www.patogupirkti.lt/knyga/ausvico-tatuiruotojas.html