Skip to content Skip to footer

Spalio 29 dieną Kairių jungtinėje mokykloje švęstas Helovinas. Šiurpnakčio metu kiekvienas mokinys dūko ir žaidė įvairiausius šiurpą keliančius žaidimus. Bendruomenės renginyje dalyvavo ir edukaciją vedė: Žadžiūnų Jovaro bibliotekos bibliotekininkė Ona Skirmantinenė, bibliotekos savanorė Vilma Skirmantaitė-Čiūdarienė, Radviliškio rajono Šniūraičių šokių ir pramogų salės vyriausioji kultūros specialistė Audronė Motiejūnienė. Daug prisidėjo ir vaikučių tėveliai. Jie padarė tikrai įspūdingas kaukes vaikams, pagamino dekoracijų iš moliūgų, pasirūpino, kad žibintai saugiai degtų. Mokyklos personalas irgi neatsiliko. Paruošė vaišių stalą, kuriame dominavo valgiai iš moliūgo.

Vaišinantis ir skanaujant, pasidžiaugta su išmone kurtomis aprangomis, pokštauta, dainuota, linksmintasi. Patirtis, kurią vaikai kasdien įgyja iš globalaus pasaulio, siejasi su etnine vaiko patirtimi. Taip sudaromos sąlygos vaikams perimti ne tik savo šalies, bet ir kitų pasaulio šalių tradicijas, kuo įvairesniais, vaikui priimtinais būdais.

Nors dažnas pastaruoju metu švenčia Heloviną, bet apie jį ne daug kas tiksliai papasakotų. Helovinas arba dar kitaip vadinama Vaiduoklių šventė, vyksta Visų šventųjų išvakarėse spalio 31 dieną. Šios šventės metu persirengiama specialiais kostiumais. Helovinas – viena seniausių švenčių pasaulyje, kilusi iš pagonių, šią naktį garbinusių mirusiuosius. O tradicija persirengti kilo iš senovės Keltų, kurie tikėjosi, kad naktį atklydę vaiduokliai neatpažins gyvųjų.

Ona Skirmantienė
Žadžiūnų Jovaro bibliotekos bibliotekininkė

Komentaras