Skip to content Skip to footer

Raudėnų bibliotekos bibliotekininkė Danutė Slavinskienė rugsėjo-spalio mėnesiais dalyvavo mokymuose projekto „Mobili inovatyvių technologijų laboratorija vaikams ir jaunimui“, kuriuos organizavo Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka. Projekto tikslas – ugdyti vaikų ir jaunimo, gyvenančių regionuose, taip pat ir turinčių specialiųjų poreikių, skaitmeninį raštingumą ir skaitmenines kompetencijas panaudojant Mobilią inovatyvių technologijų laboratoriją, siekiant mažinti jų skaitmeninę ir informacinę atskirtį ir sudarant prielaidas jų sėkmingai socializacijai bei ekonominei integracijai.
Užsiėmimų metu buvo mokoma inovatyviai išnaudoti iPAD planšečių galimybes, virtualią realybę ir suteikti galimybę specialiųjų poreikių vaikams susipažinti su šiuolaikinėmis technologijomis. Buvo mokoma kurti iliustracijas ir pasakų personažus iPad programa „Bamboos“ ir 3D grafikos programa „Sculpt +“, modeliuoti virtualią pasakos aplinką „CoSpaces“ programa, o programėlės „123D Desing“ pagalba sumodeliuoti įvairias figūras. Didžiausio populiarumo sulaukė virtualios realybės akiniai.
Lapkričio 3, 6, 7, 8, 9, 13 dienomis Raudėnų bibliotekoje vyko edukaciniai užsiėmimai, kuriuos vedė bibliotekininkė Danutė Slavinskienė. Su jau minėtomis technologijomis susipažino ir jas išbandė ne tik specialių poreikių turintys asmenys, bet ir 39  Raudėnų mokyklos daugiafunkcio centro mokiniai, mokytojai, bei kiti skaitytojai.
Projekto rėmėjai: Lietuvos Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, JAV ambasada Lietuvoje.

Danutė Slavinskienė,
Raudėnų bibliotekos bibliotekininkė