Skip to content Skip to footer

Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje dar praėjusių metų pabaigoje prasidėję Metų knygos rinkimai, jau baigėsi. Išrinktos labiausiai patikusios lietuvių autorių knygos vaikų ir paauglių kategorijose. Šiemet biblioteka į akciją įtraukė didesnį būrį skaitytojų. Savo partneriais pasirinko Kuršėnų vaikų globos namų auklėtinius, VšĮ „ETERNA VITA“ Vaikų dienos centro lankytojus, Pavenčių mokyklos bendrabučio moksleivius, Daugėlių ir Stasio Anglickio mokyklų moksleivius bei mokytojus. Visi kolektyvai mielai įsijungė. Moksleiviai siekdami, kad greičiau perskaitytų knygas, skaitė kolektyviai klasės valandėlių metu.
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos bibliotekininkės savo partneriams visas knygas pristatė Kuršėnų vaikų globos namuose. Perskaičius, rinkimai vyko atskiruose kolektyvuose. Stasio Anglickio mokyklos 6–7 klasių moksleiviai (mokytoja Birutė Šufinskienė) rinkosi į mokyklos Stasio Anglickio muziejų. Dar kartą buvo aptartos visos paauglių penketuko knygos, jų dėka mokėmės atpažinti gyvenimo vertybes, svarstėme kaip išvengti sudėtingų situacijų gyvenime. Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė Karolina Jasiukevičiūtė pasiūlė balsuojantiems ištraukti „Laimingą bilietą“, aišku ne sau, o autoriui, kuris surinks daugiausia balsų ir tradiciškai bus apdovanotas knygų mugėje. Ant kortelių buvo surašyti visi paauglių penketuko autoriai su knygų pavadinimais. Reikėjo pažymėti labiausiai patikusią knygą. Už K. Gudonytės „Jie grįžta per pilnatį“ balsavo 2 moksleiviai, už A. Cicėnaitės „Niujorko respublika – 2, už D. Opolskaitės „Eksperimentas gyventi“ – 3. Daugiausia balsų – 6, surinko R. Šerelytės „Rebekos salos“.
Stasio Anglickio 3b klasės moksleiviai (mokytoja Danguolė Petrulienė), atėję į biblioteką balsuoti, skaitė ištraukas iš labiausiai patikusios T. Dirgėlos „Apie raganą Šiokiątokią“, padovanojo bibliotekai piešinių parodą „Minčių iliustracijos“, iš labiausiai patikusių knygų. Už labiausiai patikusias knygas balsavo „širdelėmis“. Oranžinėmis širdelėmis balsavo 9 moksleiviai už T. Dirgėlos „Apie raganą Šiokiątokią“. Geltonas širdeles 6 moksleiviai atidavė rašytojos R. Savickytės knygai „Adelės dienoraštis“. Pavenčių mokyklos bendrabučio 8 moksleiviai (auklėtoja Rasa Poškienė) taip pat balsavo už knygą „Adelės dienoraštis“.
Vasario pradžioje vyresnioji bibliotekininkė Karolina Jasiukevičiūtė ir Vaikų skyriaus vedėja Janina Spulginienė apsilankė VŠĮ „ETERNA VITA“ vaikų dienos centre (vadovė Asta Bugienė) pasidomėti kaip sekėsi skaityti vaikų penketuko knygutes. Centro darbuotoja Violeta Bernotaitė papasakojo kaip vaikai skaitė: kas mokykloje, kas dienos centre. Vaikai taip pat dalinosi įspūdžiais apie perskaitytas knygeles. Nusprendus balsuoti, paaiškėjo, kad vis tik vaikų mylimiausia knyga Birutės Mar „Gėlininkė“. Už ją balsavo 9 centro vaikai ir tik 3 už R. Baltrušytės „Kalvėnų miesto paslaptis“.
Nepaprastai aktyvūs vaikų penketuko rinkimuose šiemet buvo Kuršėnų Daugėlių pagrindinės mokyklos ketvirtokai (mokytoja Asta Startienė). Jie ne tik perskaitė penketuko knygas, bet ir labai gražiai pristatė knygas savo draugams. Inscenizuotai pristatė Tomo Dirgėlos „Raganą Šiokiątokią“, skaitė ištraukas iš R. Baltrušytės „Kalvėnų miesto paslaptis“. O Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkėms išdalinus „širdeles“ ir pasiūlius balsuoti paaiškėjo, kad 16 „širdelių buvo atiduota“ T. Dirgėlos knygai „Apie raganą Šiokiątokią“, 10 – R. Savickytės „Adelės dienoraščiui“ ir tik 2 – už R. Baltrušytės „Kalvėnų miesto paslaptis“.
Daugėlių mokyklos paaugliai, žurnalistų būrelio moksleiviai, (mokytoja Dalia Janušauskienė) ir 6–8 klasių moksleiviai (mokytoja Laima Lukšaitė) nenusileido savo jauniesiems draugams. Perskaitė visas paauglių knygas, nagrinėjo, aptarinėjo. 8 balsavo už A. Cicėnaitės „Niujorko respublika“, 6 už D. Opolskaitės „Eksperimentas gyventi“. Būtina paminėti, kad aktyvi skaitytoja aštuntokė Erika Poškutė apie A. Cicėnaitės knygą „Niujorko respubliką“ parašė rašinį – atsiliepimą ir dalyvauja akcijoje „Metų knygos rinkimai 2015“ moksleivių konkurse.
Kuršėnų vaikų globos namų auklėtiniai skaitė vaikų knygų penketuko knygutes (bibliotekininkė Danutė Daunienė). Jie labiausiai pamilo R. Savickytės knygą „Adelės dienoraštis“ ir suvaidino miniatiūrą. Už šią knygą balsavo 6 moksleiviai ir 1 – už R. Baltrušytės „Kalvėnų miesto paslaptis“.
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos dėkingos savo partneriams už aktyvų dalyvavimą, o knygų autoriams už naujas nuostabias knygeles vaikams.

Janina Spulginienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vedėja
Nuotraukos Karolinos Jasiukevičiūtės