Skip to content Skip to footer

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė sukviečia žmones Šiaurės, Baltijos ir kitose Europos šalyse susėsti žvakių šviesoje ir klausytis garsiai skaitomų Šiaurės šalių rašytojų kūrinių. Lapkričio 14 d. 10 val. Ginkūnų bibliotekoje vyko Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginys „Kelionė po Šiaurės šalių salas“. Vyresnioji bibliotekininkė Rimvida Linauskienė mokiniams pasakojo, kaip prieš dvidešimt vienerius metų gimė knygos iš šviesos šventė, kaip ilgais ir tamsiais vakarais, kai jau medžiai numeta lapus, o dangus apsiniaukęs, norisi šviesos, jaukumo, šilumos. Žmonės, gyvenantys prie Baltijos jūros krantų, ir toliau į Šiaurę prie Grenlandijos ledynų, Norvegijos fiordų, sugalvojo prie uždegtų žvakučių visi kartu pasidžiaugti knygų skleidžiama šviesa ir išmintimi.
Šių metų savaitės tema – Šiaurės salos. Paslaptingos, išskirtinės savo gamta, jūros apsuptyje esančios Šiaurės salos visais amžiais įkvėpė rašytojus. Šiemet minimos 100-osios Suomijos nepriklausomybės metinės, todėl ypatingas dėmesys skiriamas suomių literatūrai. Jos metu suomių švedų rašytojos Maria Turtschaninoff fantastinio romano jaunimui „Maresė“ ištraukas skaitė Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų mokyklos 7 klasės mokiniai. Mokytoja Aušra Višniauskienė džiaugėsi už suteiktą galimybę moksleiviams skaityti kiek kitokioje aplinkoje ir patiems pabandžius įsitikinti, kad skaityti garsiai ir raiškiai nėra labai lengva. Skaitymas balsu reikalauja didelio susikaupimo ir pastangų, tačiau yra neįkainojama patirtis tiek tam, kuris skaito, tiek tam, kuriam yra skaitoma.
Po to moksleiviai buvo pakviesti susipažinti ir „pakeliauti“ po šiaurės salas. Bibliotekininkė parengtose skaidrėse rodė, kokios šalys priklauso šiaurės šalių blokui, trumpai papasakojo įdomybės apie kiekvieną šiaurės šalims priklausančias salas. Renginiui mokiniai buvo pagaminę keletą salų – Gotlando (Švedija), Alandų (Suomija) bei Lufuteno (Norvegija) maketų.
Renginio pabaigoje mokiniai gavo dovanų po knygos skirtuką, vaišinosi arbata.

Rimvida Linauskienė,
Ginkūnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė