Skip to content Skip to footer

2018 m. balandžio 4 d., dar kupini velykinės nuotaikos, Kelmės Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) studentai rinkosi į Kelmės rajono savivaldybės suaugusiųjų mokymo centrą, dalyvauti Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos išleistos Stasio Butkaus knygos „Vyrai Gedimino kalne“ pristatyme.  Renginį vedė Suaugusiųjų mokymo centro administratorė, TAU koordinatorė Janina Každailienė.
Knygos pristatymą pradėjo atsiminimų knygos išleidimo iniciatorius, UAB Kelmės vietinio ūkio direktorius Dainius Popovas, besidomintiems šiuo leidiniu, papasakojęs apie bendravimą su Valdemaru Michalausku, Lietuvos kariuomenės pulkininko leitenanto Kleopo Michalausko sūnumi, vieninteliu Pavirvyčio dvaro (Telšių r.) šeimininkų  palikuonimi, perdavusiu surinktus dokumentus, susijusius su S. Butkaus veikla. Pasidalino mintimis apie planus įgyvendinti pirmojo savanorio prašymą palaidoti jį laisvoje Lietuvoje.
Vaizdingą, l. e. Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotojo pareigas Almanto Šlivinsko, pasakojimą apie politinę ir tarptautinę Lietuvos padėtį 1915–1920 m., iliustravo tuo metu išleistų atvirukų vaizdai. Leidinio sudarytojas pasidžiaugė, kad paprastai ir nuoširdžiai, bet gyva ir vaizdinga ano meto kalba perteiktuose prisiminimuose puikiai atsispindi sunkus nepriklausomybės kovų ir valdžių kaitos laikotarpis – priespaudos kovų epocha ir to laiko žmonių patirtis, jų dvasinė ir patriotinė būsena.
Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Informacijos ir kraštotyros skyriaus vyriausioji metodininkė ir straipsnio apie Stasio Butkaus asmenybę autorė Audronė Kiršinaitė renginio metu pateikė informaciją iš įvairių materialių ir virtualių dokumentų apie Stasio Butkaus giminės kilmę, socialinį statusą, faktorius, turėjusių įtakos asmenybės formavimuisi. Apžvelgė pirmuosius kūrybos metus ir publikacijas, tolesnį savanorio ir žurnalisto kelią.
Po tris naujojo leidinio egzempliorius padovanota TAU ir Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešajai bibliotekai, kad visi norintieji galėtų perskaityti autentiškus, Stasio Butkaus perteiktus, 1915–1920 metų atsiminimus.

Audronė Kiršinaitė,
Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Informacijos ir kraštotyros skyriaus vyriausioji metodininkė

Nuotraukos Janinos Každailienės.

Komentaras