Skip to content Skip to footer

Aš kompiuterį turiu,
Laukia jis po pamokų,
Aš atbėgu mes draugaujam, žaidžiame ir išdykaujam…
Susirūpinus mama, pusrytėlį ruošdama,
Moko mus gražiai draugauti ir internetu keliauti.

Būk, mažyli, tu protingas taip, taip…
Internetas ne žaidimas ne, ne…
Internetas ne žaidimas ne, ne…
Tai gyvenimas toks!

Tokiais Kuršėnų Pavenčių mokyklos-daugiafunkcio centro mokinių sukurtos dainelės žodžiais prasidėjo tradicinei Saugesnio interneto savaitei, skirta informacinė valandėlė „Mes – saugūs internautai“. 2019 m. vasario 7 d. bibliotekos organizuojamoje netradicinėje pamokoje dalyvavo tos pačios mokyklos visos dienos mokyklos mokiniai (auklėtoja Rasa Poškienė).
Susitikimo ir vykstančios akcijos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. Vykusioje valandėlėje bibliotekos vedėja Karolina Jasiukevičiūtė papasakojo vaikams apie saugų elgesį internete, kaip atsakingai, pagarbiai, kritiškai ir kūrybingai naudotis šiuolaikinėmis technologijomis, pristatė mokomuosius vaizdo siužetus per interaktyvų stalą-lentą. Po teorinės dalies vaikai buvo pakviesti įsitraukti į interaktyvią veiklą „Nuotraukų skelbimas internete“. Užduoties metu vaikai turėjo suskirstyti nuotraukas, kurios tinkamos talpinti internete, o kurių nedera viešinti ir taip įsisavinti įgytas žinias. Užduotis sėkmingai įveikta.
Pasikartoję saugaus elgesio internete taisykles, pasidžiaugę eksponuojama piešinių paroda „Mano atradimai internete“ mokiniai išskubėjo toliau saugiai keliauti į interneto platybes.
Vasario 8 dieną Vaikų literatūros skyriaus vaikų klubas „Smalsučiai“ susirinko sudalyvauti Saugesnio interneto savaitės renginyje. Kadangi mokyklose gripas siaučia labai stipriai, penktadienį susirinko tik keli patys stipriausieji. Pasitelkus www.epilietis.eu saugesnio interneto veiklų metodine medžiaga, ją puikiai pritaikėme savo poreikiams. Labiausiai vaikams patiko saugesnio interneto Kahoot testas. Kadangi itin svarbu internete būti saugiems, atsakius į keletą klausimų neteisingai padiskutavome, kokių asmeninių duomenų negalima viešinti, kokie pavojai tyko internete, kaip elgtis gavus įžeidžiančias žinutes ir kt.. Vyresnių vaikų žinių bagažas pasirodė didesnis, o mažesniems ši viktorina buvo labai naudinga sužinoti, ko dar negirdėję. Pasidalinę reklaminiais lankstinukais, kaip ir „Smalsučiams“ jau tapę tradicija, patogiai įsitaisę vaikai stebėjo penktadieninį filmą.

Karolina Jasiukevičiūtė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja
Vilma Grudžinskienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė

 

Komentaras