Skip to content Skip to footer

2019 m. birželio 14 d. Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekoje buvo organizuojamos kūrybinės dirbtuvės „Šeimos vakaras su Lego“, kuriame dalyvavo tėveliai su vaikais. Užsiėmimo metu šeimos turėjo galimybę konstruoti ir programuoti su „LEGO WeDo 2.0, mokomaisiais rinkiniais „Fishertechnik“.
Šis vakaras buvo organizuojamas, pagal Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos inicijuotą projektą ,,Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“, į kurį įsitraukė Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka.
Bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Dovilė Navickaitė susirinkusiems pravedė konstravimo instruktažą, supažindino su modelių programavimo galimybėmis. Taip pat buvo parodyti jau anksčiau surinkti robotai, jų valdymo principai. Dalyviai galėjo išbandyti Lego „MINDSTORMS EV3“ robotukus, mažiausius dalyvius labiausiai domino robotas – šuniukas, kuris atlikinėjo įvairias funkcijas.
Lego WeDo 2.0 tai rinkinys skirtas smalsiems ir kūrybingiems vaikams, išmaniems ir inovatyviems tėveliams ir mamytėms. Su LEGO WeDo 2.0 rinkiniu galima išmokti ir geriau suprasti robotikos, tiksliųjų, gamtos ir inžinerijos mokslų medžiagą. Moderni LEGO Education metodika skatina bei tobulina XXI amžiuje aktualiausias kompetencijas: problemų projektavimo trimatėje erdvėje, galimų sprendimo būdų tyrinėjimo, algoritminio mąstymo lavinimo, kūrybiškumo ir viešojo kalbėjimo, prezentacijų įgūdžių, ugdo pasitikėjimą mąstyti nestandartiškai.
Šio užsiėmimo metu vaikus labiausiai domino LEGO WeDo 2.0. rinkiniai. Šeimos spėjo surinkti, net po kelis modelius ir juos užprogramuoti. Pirmieji modeliai buvo robotukas ir malūnėlis, vėliau buvo surinkti ir važiuojantys robotukai, kurie su programėlė WeDo 2.0. galėjo sukinėtis ir atlikti įvairias funkcijas. Vyresni vaikai su tėvais rinko sudėtingesnius konstruktorius. Taip pat buvo surinktas traktorius, kurio kranas galėjo atlikti įvairias pakėlimo funkcijas.
Užsiėmimas praėjo labai greitai, rezultatai džiugino tėvelius ir vaikus. Mažieji su dideliu entuziazmu programavo programėle WeDo 2.0. ir stebėjo, kaip surinkti modeliai atlieka įvairias funkcijas.

Dovilė Navickaitė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

 

 

 

Nuotr. Dovilės Navickaitės

 

Komentaras