Skip to content Skip to footer

2019 m. kovo 29 d. Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyrius, kaip ir visa Lietuva, prisijungė prie Europoje vykstančios kasmetinės akcijos „Skaitmeninė savaitė“, kuri skatina naudotis skaitmeninėmis technologijomis ir ugdyti skaitmeninį raštingumą. Tą dieną į biblioteką atvyko jaunieji internautai panorę pasitikrinti žinias itin sumaniame protmūšyje. Klausimyną sudarė 6 turai, kurie suskirstyti į temas: interneto sąvokos, jo atsiradimo istorija, faktai, vaizdai, trumpiniai.
Žinių varžytuvėse dalyvavo Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos ketvirtokai, kuriuos atlydėjo mokytoja Rima Navickienė. Susirinkę mokiniai pirmiausia skubėjo susiskirstyti į komandas, o netrukus „gimė“ ir komandų pavadinimai: „Vienetukai“, „Šypsenėlės“, „Super vaikai“. Rimtai nusiteikę pradinukai pasinėrė į klausimų laviną, kurie buvo vienas už kitą sudėtingesni. Labiausiai dalyvius džiugino tie klausymai, į kuriuos jie užtikrintai žinodavo atsakymą. Be abejo, nestigo ir nusivylimo akimirkų, kuomet belikdavo tik spėlioti. Po kiekvieno turo pasitikrinus atsakymus ir aptarus klausimus bibliotekininkės suskaičiuodavo komandų taškus, o galiausiai paaiškėjo ir nugalėtojų komanda. Ji buvo apdovanota akcijos vardiniais stalo kalendoriais „Aš dalyvauju!“. Kaip ir kiekvienose varžytuvės – svarbu dalyvauti, o ne laimėti.
Interneto mylėtojai džiaugėsi turėję galimybę papildyti savo žinių bagažą ir sudalyvauti puikioje netradicinėje pamokoje.

Karolina Jasiukevičiūtė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėjos pavaduotoja

 

Komentaras