Skip to content Skip to footer

2020 m. kovo 12 d. Meškuičių bibliotekoje vyko edukaciniai užsiėmimai vaikams „Knygos skirtukas? Paprasta, unikalu, spalvinga…“
Net dviems jaunųjų meškuitiečių grupėms edukacines veiklas tą dieną pravedusi Gitana Miežienė pademonstravo kaip spalvingai ir patraukliai (o kartu ir labai paprastai) galima dekoruoti knygų skirtukus, kuriuos dažnai naudojame patys, skaitydami knygas ar naudodamiesi vadovėliais. Be to, juk šis nesudėtingas darbelis gali būti išties labai nuoširdi dovanėlė  draugams bei artimiesiems, kurie gal būt naudojasi kalendoriais, biblija, giesmynais, dienoraščiu, užrašų knygute ir pan.
Pirmutiniai į renginį atvyko Meškuičių vaikų lopšelio-darželio „Pelėdžiukų“ grupės vaikai, lydimi ikimokyklinio ugdymo pedagogių Reginos Savickienės ir Editos Daugėlienės. Smalsūs ir energingi darželinukai ne tik gamino skirtukus tautine tematika, bet ir susipažino su bibliotekos vaikų knygų fondu, sužinojo kaip knygutes reikia saugoti, tvarkingai jas laikyti namuose, mokėsi teisingai vartyti knygos lapus. Sėkmingai išsirinkę mėgstamas knygas ir jomis pasidžiaugę, kaip dauguma mažųjų pabandė ir suprato, – tikrai patogu pasinaudoti knygos skirtuku.
Iš viso tą dieną pagaminta daugiau nei 30 knygų skirtukų, kurių autoriai – 14 ikimokyklinukų bei 14 – Meškuičių gimnazijos moksleivių. Iš jų – septintokės Adrija, Austėja, Emilija, Gabija, Kamilė, Rugilė, Sandra, Simona, Vanesa, antrokė Kamilė, penktokai – Aistė, Gustas ir Lukas, šeštokė Igneta. Kūrybinėms gimnazistų idėjoms atsiskleisti padėjo į renginį mokinius atlydėjusi dailės ir technologijų mokytoja Ieva bei edukatorė Gitana Miežienė. Vyresniųjų sukurti unikalūs ir žaismingi knygų skirtukai visą kovo mėnesį bus eksponuojami Meškuičių miestelio bibliotekos stenduose.

Alma Čekanauskienė,
Meškuičių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė