Skip to content Skip to footer

Rašyti – bent jau daugeliui iš mūsų – daugiau ar mažiau reikia.

Netradicinės, autorinės Kūrybinio rašymo dirbtuvės – tai intensyvus praktinis užsiėmimas, padedantis tobulinti savo rašymą ir… tobulėti rašant. 2019 m. kovo 12 d. Naisių bibliotekoje organizuojamose kūrybinio rašymo dirbtuvėse „Istorijų pasakojimai“ užsiėmimą vedė lektorė – Nijolė Koskienė.

Pirmoje užsiėmimų dalyje lektorė rekomendavo vertas dėmesio knygas apie kūrybinį rašymą – Laimos Vincės „Rašyti gali kiekvienas“, Sandros Bernotaitės „Laisvo rašymo elementai“. Lektorė pasakojo, kad šios dirbtuvės jau ne vieną dalyvį padrąsino imtis rašymo. Kai kurie dirbtuvių dalyviai tvirtina, jog jiems tai buvo patirtis, įkvepianti drąsos kurti, nebijoti suklysti.

Antroji kūrybinio rašymo dalis – dalyvių kūryba. Lektorė pateikė keletą užduočių, laisvo rašymo stiliumi per dešimt minučių sukurti tekstą, vėliau iš savo teksto išrinkti penkis gražiausius žodžius ir užrašyti ant atskirų lapų, kurios surinko. Po to buvo paprašyta, iš pasirinktų žodžių sukurti kiekvienam dalyviui savo tekstą. O lapus su išrinktais žodžiais rašantieji apsikeitė ir kiekvienas vėl sukūrė tekstą. Kai skaitėme pastebėjome, kad kiekvienas dalyvis savaip įpynė į tekstą duotus žodžius. Buvo įdomu ir patyrėme džiaugsmą savyje atradę gyvenantį kūrėją.

Rašymas gali būti ir savistabos instrumentas, ir terapija. Erdvė saviugdai ir saviraiškai. Poilsis ir pramoga.

Benita Dabregienė,
Naisių bibliotekos bibliotekininkė

Komentaras