Skip to content Skip to footer

Ir vėl jau slenka juodas debesis
Iš dvyliktos į tryliktąją naktį,
Bet dangų saugo daug ryškių žvaigždžių,
Kurios neleis užgožt žydrynės…
Darius Petrulaitis, 8 kl. moksl.

Sausio 13 d. Kurtuvėnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Aurelija Kniurienė ir Dubysos aukštupio mokyklos  Kurtuvėnų skyriaus bendruomenė kartu su visa Lietuva dalyvavo akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“. Pagerbiant už šalies laisvę 1991-ųjų sausį  kovojusius ir gyvybę paaukojusius žmones, 8-tą valandą ryto languose įžiebtos atminimo žvakutės. Kol liepsnelės mirgėjo ir šokčiojo languose, bibliotekininkė mokiniams ir jų mokytojoms pasakojo apie įvykius, kiekvieną šeimą palietusius ir palikusius ryškų pėdsaką prieš trisdešimt vienerius metus. Susirinkusieji taip pat klausėsi bibliotekininkės įgarsintą Vytauto Landsbergio kūrinį „Sausio sniegenos“ bei sekamą padavimą „Kaip atsirado neužmirštuolės“.

Tai buvo intro į du edukacinius užsiėmimus: „Pasidaryk neužmirštuolę“ ir „Sniegenos atskrido“. Neužmirštuolės trapus žiedelis jau tapo simboliu, neleidžiančiu pamiršti kraupių įvykių ir tikrosios laisvės kainos. Na, o sniegenos – paukšteliai, kurie susitepę plunksneles krauju, vis dar atskrenda į Vilnių ir vis prisimena Loretą ir kitus žuvusiuosius. Po edukacijų sniegenos sutupdytos prie skulptoriaus Vitalijaus Lukošaičio paminklo „Kilk ir kelk“, skirto Povilo Višinskio ir knygnešių atminimui pagerbti. Neužmirštuolės papuošė mokyklos kiemą.

Minėjimo dalyviai turėjo galimybę apžiūrėti bibliotekoje eksponuojamą parodą „Dek, atminimo žvakele“. „Daug kas pamirštama, ištirpsta lyg sniegas pavasarį. Ištirpo ir kruvinas tos žiemos, tos nakties sniegas. Ištirpo jis tikrovėj, ištirpo atminty“. (V. Landsbergis. Sausio sniegenos).

Mes, kaip ir paukšteliai, privalome nepamiršti ir pasakoti savo vaikams, anūkams, kad ir jų atmintyje liktų tų dienų įvykiai, parodantys lietuvių drąsą išsaugojant laisvę ir nepriklausomybę.

Kurtuvėniškiai drąsiai gali tvirtinti: Laisvės Gynėjai  gyvi mūsų širdyse ir atmintyje, Lietuvos valstybė yra ir mes būsime kartu su ja!

Aurelija Kniurienė,
Kurtuvėnų bibliotekos vyresnioji  bibliotekininkė
A. Kniurienės nuotr.

Komentaras