Skip to content Skip to footer

Šaltą 2018 metų lapkričio 22 dieną skaitytojai rinkosi į Šiupylių biblioteką paminėti poetės Violetos Palčinskaitės 75erių metų sukaktį. Literatūrinę popietę ,,Skaitome ir iliustruojame Violetos Palčinskaitės knygas“ poetės V. Palčinskaitės žodžiais  pradėjo Šiupylių bibliotekos bibliotekininkė Salvinija Šeškauskienė: „Knyga – gyva, kaip ir žmogus, turi savo nepriklausomą gyvenimą ir likimą. Esu tikra, kad kiekviena knyga skleidžia tam tikrą energetinį lauką, net tada, kai nėra atversta. Todėl niekada nepatikėsiu, kad bedvasė elektroninė erdvė gali pakeisti knygą. Šiais laikais man be galo gaila vaikų, kurie neskaito knygų. Šiais laikais iškyla begalė klausimų, į kuriuos ne visada pajėgūs atsakyti tėvai ar mokytojai. Į tokius klausimus dažnai atsako knyga. Ar vaikai, neskaitantys knygų, išmoks mąstyti, atjausti, mylėti, svajoti? Dabar, kai pasaulis toks praktiškas, dažnai žiaurus ir neteisingas, lieka tikėjimas, kad jis bus geresnis. Todėl norėčiau, kad mano mažieji skaitytojai kuo ilgiau tikėtų, kad pasakos baigiasi laimingai“.
Bibliotekininkė trumpai apžvelgė Violetos Palčinskaitės  gyvenimo ir kūrybos kelią. Klausytojos  sužinojo, jog  karo metais Palčinskų šeima Kaune slėpė ir globojo penkis žydų šeimos narius. Vaikystę poetė praleido Žaliakalnyje. Mokėsi Jono Jablonskio vidurinėje mokykloje. 1960–1964 m. studijavo Vilniaus universiteto (VU) Istorijosfilologijos fakultete. Poetės kūryba sudėta į 30 knygų ir skaitoma jau ne vienos kartos. Pirmąją poezijos knygelę „Žemė kėlė žolę“ ji išleido studijuodama Vilniaus universitete pirmame kurse, o  mokykloje, besimokydama antroje ar trečioje klasėje, sukūrusi pirmąjį eilėraštį apie Senelį Šaltį, pateko į radiją.|
Renginyje moterys ne tik klausėsi eilėraščių, bet ir pačios skaitė nuostabius eilėraščius: „Gimimas“, „Baltas pirmadienis“, „Senos knygos“, „Beldimas į duris“ ir nuotaikingą „Lietučio pasaka“. Vaikai iliustravo personažus iš eilėraštukų  „Išdykėlė morka“ ir „Braškė karalienė“. Savo sukurtais darbeliais  papuošė bibliotekoje veikiančią literatūros parodą „Žemė kėlė žolę“. Po to minė mįsles ir atliko įdomias užduotis. Gimtadienio šventę užbaigėme vaišindamiesi šventiniu  pyragu.

Salvinija Šeškauskienė,
Šiupylių bibliotekos bibliotekininkė

 

Komentaras