Skip to content Skip to footer

Kaip ir kasmet, Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacijos inicijuota ir rengiama akcija „Metų knygos rinkimai“ vėl kvietė skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. Dvyliktą kartą vykstančiais knygų rinkimais siekiama skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra ir atkreipti dėmesį į geriausius jos kūrinius.
Visą savaitę bibliotekininkės plačiai atvėrusios duris laukė moksleivių su mokytojomis, kad galėtų pristatyti, diskutuoti ir prabalsuoti už labiausiai patikusią metų knygą vaikams. Atėjusieji bibliotekoje demonstravo savo piešinukus pagal knygų tematiką, skaitė ištraukas ir net vaidino. O knygų rinkimų uždarymo šventinę popietę bibliotekininkės surengė nuvykusios pas VšĮ „ETERNA VITA“ vaikų dienos centro vaikus. Ten žaismingai pristatėme visas penkias knygeles.
Visi bibliotekoje apsilankę vaikai intensyviai balsavo už labiausiai patikusią knygą, o bibliotekininkės atsakingai suskaičiavo balsus. O jų buvo net 103! Tad pati įdomiausia ir gražiausia knyga vaikams buvo išrinkta Aido Jurašiaus „Akmenukų pasakos“, surinkusi 30 balų. Knygoje pateikiamos gražios ir jautrios istorijos, kurių pasakotojai – spalvingi akmenukai, rasti įvairiausiose vietose. Antroji vieta su 28 balais atiteko Nadios Kovaliovos „Meškis ir Žąsis“, trečioji –  Jurgos Baltrukonytės „Filmukai“, jiems vaikai skyrė 26 balus. Kiek mažiau patiko Selemono Paltanavičiaus „Maži ežiuko sapnai“, surinkę 19 balų, na, o Gendručio Morkūno „Traškančioms žvaigždėms“, deja, neskyrė balų niekas.
Po smagios, turiningos, kupinos įspūdžių visos savaitės tariame ačiū Daugėlių pagrindinės mokyklos pirmokėliams ir jų mokytojai Astai Startienei, Pavenčių vidurinės mokyklos trečiokams ir jų mokytojoms Daliai Mažeikienei bei Reginai Urbonienei. Taip pat už praleistą laiką dėkojame VšĮ „ETERNA VITA“ vaikų dienos centro kolektyvui, vadovei Astai Bugienei ir darbuotojai Violetai Bernotaitei, Pavenčių mokyklos bendrabučio moksleiviams ir jų auklėtojai Rasai Poškienei, Stasio Anglickio pagrindinės mokyklos ketvirtokams ir jų mokytojoms Jolantai Kazlauskaitei bei Danguolei Petrulienei.
Visada smagu susitikti, komunikuoti ir bendradarbiauti, dalintis mintimis, tad su nekantrumu laukiame kitų metų knygos vaikams rinkimų, kuomet vėl visi susibursime ir dar smagiau praleisime laiką bei išrinksime dar vieną pačią geriausią metų knygą.

Vilma Grudžinskienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė