Skip to content Skip to footer

Visos Lietuvos bibliotekos nuo balandžio 23 d. iki balandžio 29 d. skaitytojus pasitinka įvairiausiais renginiais ir susitikimais. Ši savaitė ypatinga tuo, jog bibliotekininkai mini Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę, kuri švenčiama jau 18-ą kartą. Šių metų tema – Kartu mes kuriame ateitį.

2018 m. balandžio 26 d. bibliotekoje apsilankė vieni iš mažiausių skaitytojų – darželinukai. Juk norėdami sukurti išmintingą, nuoširdžią, žaismingą ir turiningą ateitį turėtume biblioteka ir skaitymu domėtis nuo pat mažų dienų. Taigi, su biblioteka susipažinti ir pabendrauti atvyko Kuršėnų lopšelio-darželio „Nykštukas“ „Ežiukų“ grupės auklėtiniai, kuriuos lydėjo auklėtoja metodininkė Vijoleta Grudžinskienė ir auklėtojos padėjėja Ona Urbonienė. Į biblioteką įžengė gausus būrys penkiamečių, nors kai kurie garsiai šūktelėjo, kad jiems jau šešeri! Mažieji svečiai pavaikščiojo po biblioteką, pavartė bibliotekos fonde esančias knygeles ir žurnaliukus vaikams,  o bibliotekininkė Vilma Grudžinskienė, paaiškinusi, kuo svarbi yra ši Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė, skyrė užduotį. Ant popieriaus lapų mažieji bibliotekos lankytojai turėjo nupiešti biblioteką taip, kaip ją įsivaizduoja. Vieni piešė knygą, kiti – besišypsančią bibliotekininkę. Na, o kadangi vaikai laikėsi bibliotekos taisyklių, netriukšmavo, knygeles vartė atsargiai, įdėmiai klausėsi bibliotekininkės pasakojimų ir noriai atsakinėjo į klausimus, pabaigoje visi draugiškai pažiūrėjome keletą trumpų filmukų bibliotekos Kino erdvėje.

Išeidami vaikai pažadėjo kitąkart ateiti su tėveliais ir tapti tikrais bibliotekos skaitytojais. Juk bibliotekoje ne tik apstu įvairiausių knygų, periodinių leidinių, bet ir smagu leisti laiką.

Vilma Grudžinskienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė

Komentaras