Skip to content Skip to footer

„Knygos padeda neskubėti, knygos moko pastebėti, netgi verčia pasėdėti. Juk dažniausiai jas skaitome sėdomis, pasidėję ant stalo arba ant kelių, tiesa? O ar neišgyvenote dar vieno stebuklo – kad kai skaitote knygą, knyga skaito jus? Taip, taip, ir knygos moka skaityti. Jos skaito jūsų kaktą, antakius, čia pakylančius, čia nusvyrančius lūpų kampučius, bet labiausiai, žinoma akis. O per akis jos įžvelgia… Na, juk patys žinote ką!“
Kęstutis Kasparavičius

Kiekvienais metais balandžio 2 dieną visame pasaulyje švenčiama Tarptautinė vaikų knygos diena. Ši diena ypatinga tuo, kad sutampa su danų pasakoriaus Hanso Kristiano Anderseno gimtadieniu. Tarptautinė vaikų knygos diena – išskirtinai prasminga ir reikalinga diena, juk vaikai auga kartu su pasakomis ir knygomis. Knygos yra vartai į įdomybių, paslapčių ir stebuklų pasaulį. Skaitydamas knygą  turi galimybę akimirksniu persikelti į užburtą pasakų, įdomių istorijų pasaulį, aplankyti įvairias šalis. Net sunku išvardinti kiek daug dalykų atrandame knygose. Jos skiepija darnos, gėrio ir grožio pojūtį, turtina žodyną, plėtoja akiratį.

Vaikai, skaitykime knygas ir atraskime skaitymo džiaugsmą. Mažųjų skaitytojų laukia  bibliotekoje gautos naujos, spalvingos, daug smagių akimirkų žadančios knygos.

Verbūnų bibliotekos bibliotekininkė
Antanina Petrauskaitė


Paminklas Hansui Kristianui Andersenui Panevėžyje,
prie Lėlių vežimo teatro.
Autorius skulpt. Algimantas Vytėnas, 2005 m.

Verbūnų bibliotekoje gautų naujų knygų vaikams paroda

„O SPALVOTOJI KNYGELE,
VESK MANE Į SAVO ŠALĮ…“

BALANDŽIO 2-OJI – TARPTAUTINĖ VAIKŲ KNYGOS DIENA

Parengė Verbūnų biblioteka

Pirmoji abėcėlė ir skiemenuoti žodžiai / Inesa Gervė. – Kaunas : Vaiga, [2018]. – [32] p. : iliustr.

Vaikų mėgstama ,,Mano pirmoji abėcėlė“ paaugo ir rengiasi naują rūbą! Vartydami šią knygelę dabar ne tik patys mažiausieji stebės raides, daiktus, gyvūnus, bet ir vyresni, jau pažįstantys raides galės pabandyti jas jungti į žodžius. Leiskis kartu su  ja į linksmų raidžių spalvotą pasaulį ir tyrinėk, rodyk, klausk!

Kamanės skaitiniai : [5–7 metų vaikams] / [Česlovas Navakauskas]. – Vilnius : Alma littera, [2020]. – 49, [1] p., įsk. virš. : iliustr.

Ei džium, tabalai,
Susikibo vabalai –
Grumias kiek tik gali
Dėl šitos knygelės.

Griebkit, vyrai, pagalius,
Greit išskirkit vabalus,
Duokit jiems po knygą,
Te skaitys numigę!

Nagi, vaikai, nenusileiskit vabalams, paimkite šią knygelę – čia rasite linksmų istorijų ir eilėraščių, gamtos garsų pamėgdžiojimų, mįslių ir greitakalbių. Juos skaitydami mokysitės jungti skiemenis ir žodžius, perskaityti sakinius, turtinsite žodyną. Įvairios užduotėlės ugdys loginį mąstymą ir vaizduotę.
Smagių atradimų jums linki Kamanė!

Kiškio trobelė : [pasaka] / [vertėjas Dominykas Urbas]. – Kaunas : Dajalita, [2020]. – [17] p., įsk. virš. : iliustr.

Tai smagi pasakaitė mažiesiems apie kiškio trobelę ir nedorėlę lapę, kuri tą trobelę iš kiškio atėmė. Atsiverskite, perskaitykite ir sužinosite, ar pavyko kiškiui atgauti namelius.

Kiškutis Mikutis ir širdelių diena : [pasakėlės antradieniui] / Rasa Dmuchovskienė, Neringa Daumantaitė. – Kaunas : Jūsų Flintas, 2019. – 24 p. : iliustr.

Tai antroji iš 7 knygelių rinkinio – kiekvienai savaitės dienai po vieną.

Kiekvienoje knygelėje rasite tris linksmas pasakėles apie tai, kaip kiškutis Mikutis susipažįsta su namų aplinka, išmoksta deramo elgesio, liūdi ir žiaugiasi, sapnuoja ir myli, pažįsta spalvas. Šioje knygelėje sužinosite, kas Mikučio namuose nutiko antradienį.

„Kaip smagu, kaip smagu, kad visus labai myliu! Mamą, tėtį, sesę, brolį ir močiutę, ir senolį. Man atrodo, kad myli tada, kai su kažkuo gyveni, nori jį apkabinti, pabučiuoti ir jam padėti. Ir meilės pamatyti negalima, ji jaučiasi.“
Mikutis

Pažiūrėk ir pasakyk, ką matai gamtoje / Sebastien Braun. – Vilnius : Nieko rimto, 2019. – [26] p. : iliustr.

Gamtoje galima pamatyti tiek daug!

Ši knygelė, kurioje daugybė detalių ir įspūdingų laukinės gamtos vaizdų, puikiai tinka laikui su mažaisiais leisti. Apžiūrėkite paveikslėlius puslapio apačioje, raskite juos peizažuose ir kartu perskaitykite gamtą apibūdinančius žodžius.

Trupininis ir Purvinis : trys pasakojimai apie švarą / Jelena Pervan. – Vilnius : Nieko rimto, 2020. – 53, [3] p. : iliustr.

Aūūūūūūū!
Ar netoliese yra vaikų, kurie nemėgsta praustis, plautis rankų, valytis dantų ar trinktis galvos? Arba mėgsta, bet kartais pamiršta?

Du išdykėliai mikrobai Trupininis ir Purvinis kaip tik ieško murzinos žaidimų aikštelės, kurioje galėtų kelti puotą. Galbūt tavo panagės tiktų mikrobų gimtadienio šventei? O gal tavo tarpdančiuose yra šokolado? Trupininis ir Purvinis mielai atsikraustys ten, kur tvyro jauki nešvara!

Bet ar tikrai smagu, kai tavo panagėse, burnoje ir plaukuose apsigyvena nenaudėliai mikrobai? Ši knygelė padės sužinoti, kas nutinka, kai įsišėlsta Trupininis ir Purvinis, ir kaip praustis bei valytis dantis, kad nuo jų apsisaugotum!

Šioje knygoje – net trys smagios ir pamokančios istorijos apie tai, kas nutinka, kai užmirštame kasdienę higieną ir, žinoma, naudingi patarimai, kaip laikytis švaros ir neprisileisti jokių nenaudėlių mikrobų. Tegul jie eina išdykauti kur nors kitur!

Kuo ši knyga naudinga:
Turtėja vaizduotė, žodynas ir iškalba;
Ugdomas meninis skonis ir grožio suvokimas;
Žiūrinėjant iliustracijas su daug įdomių ir šmaikščių detalių lavėja pastabumas, gebėjimas susikaupti, išlaikyti dėmesį;
Skaitant linksmas, jaukiai iliustruotas istorijas, skatinamas domėjimasis knygomis
;

Sapnų šalies pasakos / [iš anglų k. vertė Žana Kairienė]. – Vilnius : Egmont Lietuva, [2020]. – 300, [4] p. : iliustr.

Mylimos princesės kviečia vaikučius į nepaprastų nuotykių pasaulį, kuriame viskas visada baigiasi gerai. Kartu su Gražuole tyrinėkite žvaigždes, padėkite Snieguolei užmigdyti nenuoramą Niurzgutį, su Tiana praleiskite paskutinę naktį prieš „Tianos rūmų“ atidarymą. Nuostabios pasakos palydės mažylius į spalvingą sapnų pasaulį.

Peštukai voveriukai / Rachel Bright, Jim Field. – Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, [2020]. – [32] p. : iliustr.

Mano!“ – Džiugas suriko skardžiai.
„Mano!“ – atkirto Benas piktai.“

Džiugas ir Benas, du maži voveriukai, užsigeidė to paties skanėsto – PASKUTINIO miške gardžių gardžiausio kankorėžio. Kas pačiups pirmas – to ir bus. Nutrūktgalviškos lenktynės prasideda!
Gyvybingos iliustracijos ir pamokanti, bet nuobodžiauti neleidžianti istorija privers mažuosius kvatotis balsu ir parodys, kaip gera viskuo dalytis su draugais.

„Šmaikštus žvilgsnis į daugeliui tėvų gerai pažįstamus nepasidalijimo barnius.“
Evening Echo

Kai aš užaugsiu… / Quentin Gréban. – Kaunas : Debesų ganyklos [i.e. Terra publica], [2018]. – [26] p. : iliustr.

Visi Julijos draugai žino, kuo bus, kai užaugs. Gydytoja, policininku, paštininku, šokėja. Net svajoklis Markas išsirinko profesiją! Tik Julija apie tai dar nepagalvojo… O kuo tu norėtum būti užaugęs?

Pelytės Merės mandagumo mokyklėlė / James Maclaine. – Vilnius : Alma littera, 2020. – 31, [1] p. : iliustr.

Susipažink su Miku, mažuoju meškėnu, kuris niekada nesielgė gražiai… Laimei, vieną dieną jis pateko į Pelytės Merės mandagumo mokyklą.

Pelytės Merės mandagumo mokyklėlėje meškėnas Mikas išbando save Atidaus klausymosi laboratorijoje, naršo po Malonios kalbos biblioteką, mokosi Tinkamo elgesio valgykloje ir galiausiai pasirodo kaip garbingas sportininkas Gražaus sporto dieną.

Ši knyga padės vaikams susigaudyti ir tinkamai pasielgti daugelyje kasdienių situacijų. 

„Pelytės Merės mandagumo mokyklėlė“–

Moko mandagaus ir gražaus elgesio;
Moko rūpintis ir atjausti kitus;
Lavina emocinį intelektą;
Detalios iliustracijos skatina įsižiūrėti, tyrinėti ir lavina pastabumą;

Išranki pelytė : [pasaka] / [vertė Asta Bartkevičiūtė]. – Vilnius : [Naujoji Rosma], [2020]. – 28, [1] p., įsk. virš. : iliustr.

Įdomi pasaka ugdo vaikų vaizduotę, o skiemenuotas tekstas tobulina skaitymo įgūdžius.


Labanakt, pūkuotapilviai vienaragiai! : [žaislinė knygelė] / [iliustravo Stuart Lynch]. – Vilnius : Egmont Lietuva, [2020]. – [14] p. : iliustr.

Penkiems vienaragiams jau laikas miegoti,
bet jie dar norėtų dūkti ir šėlioti.
Jie buvo penki, bet dingsta po vieną,
Skaičiuok ir paglostyk – taip užbaigiam dieną!

Nuotaikingas eilėraštukas – skaičiuotė ir šaunūs piešinukai su smagiais pūkuotapilviais vienaragiukais padės mažyliui pamiršti dienos įspūdžius ir saldžiai užmigti!

Kelionė po naktinį dangų / Stuart Atkinson. – Kaunas : Debesų ganyklos [i.e. Terra Publica], [2020]. – 54, [10] p. : iliustr.

Ką išvystum naktį pažvelgęs į dangų? Žinoma, Mėnulį ir žvaigždes. Ir… iš viršaus į tave žiūrinčią Visatą!

Kelionėje po naktinį dangų tave lydės Felicija. Ji pamokys surasti žvaigždynus, atpažinti Mėnulio fazes, patars, kaip tapti tikru žvaigždinėtoju.

Tai tikra mokslinė knyga smalsiems astronomijos gerbėjams, parašyta tikrų tikriausio astronomo! Kuo ji skiriasi nuo kitų mokslinių knygų? Puikiu, smagiu ir labai paprastu pasakojimu, kurį lengvai supras pradedantieji žvaigždinėtojai. Ką jie ras knygoje? Viską! Patarimus, kaip pasiruošti žvaigždžių stebėjimui, kur tai daryti, kaip atpažinti dangaus objektus ir kur jų ieškoti. Kaip ir tikroje mokslinėje knygoje, jos pabaigoje yra žodynėlis ir rodyklė.

Mažoji vienaragė : kaip gera turėti draugų / Mila Berg, Marina Krämer. – Kaunas : Debesų ganyklos [i.e. Terra publica], [2019]. – [25] p. : iliustr.

Mila Berg ir Marina Krämer sukūrė labai jaukią istoriją apie mažąją vienaragę. Žvaigždelė ne tokia kaip visi vienaragiai: nemoka ji nei vaivorykštėmis šuoliuoti, nei padangėmis skrieti. Net savo išvaizda ji skiriasi nuo kitų. Žvaigždelei dėl to neramu ir nejauku. Gerai bent tiek, kad ji turi tikrų ištikimų draugų. O vieną kartą…

Iš pačių aukštybių tiesiai Žvaigždelei po kojomis nukrinta tikrų tikriausia žvaigždė! Vienaragė skuba jai padėti – juk nepaliksi naujojo draugo bėdoje. Tada visai nesvarbu, kaip atrodai, ką moki ar ką apie tave galvoja kiti. Svarbiausia tikėti savimi. O jei ir draugai palaiko – įvyksta tikrų tikriausi stebuklai.

„Mažoji vienaragė: kaip gera turėti draugų“ – žaisminga paveikslėlių knyga su švytinčiomis iliustracijomis.

Mįslės mažiesiems / Kostas Kubilinskas. – Ramučiai, Kauno r. : Ramduva, 2017. – [20] p. : iliustr.

Vaikų mėgstamo poeto Kosto Kubilinsko gražiausi eilėraščiai apie mįsles skirti patiems mažiausiems.

Dingusių gyvūnų sala / Pasi Pitkänen. – Vilnius : Aukso pieva, 2020. – 67, [1] p. : iliustr.


Štai ten! Jie plaukia į atvirą jūrą! – šaukė Matijas.
Liūtas atkabino valtį, o Matijas užvedė variklį.
– Greičiau paskui juos!

Matijas ir tėtis liūtas leidžiasi į kelionę per plačią jūrą, į paslaptingą džiunglių salą. Bet ar jie tikrai ten ras Matijo mažąją sesutę Jonę ir liūtuką? Kas pagrobė juodu iš cirko arenos ir kam? Ir kodėl saloje knibžda tiek keistų gyvūnų?

Pašėlusi, puikiai iliustruota Pasio Pitkäneno nuotykių knygelė apie tolimą džiunglių salą primena mums gerai žinomus veikėjus Tarzaną, Mauglį ir Robinzoną Kruzą, bet išsiskiria šiuolaikiškam pasakojimui būdingu greičiu ir vaizdų galia. Leiskimės į nuotykių pasaulį!

Gražiausios lietuvių pasakos : 4 pasakėlės vaikams ir ne vaikams / [sudarytoja Irma Pikienė]. – [Kn. 3]. – Kaunas : Jūsų Flintas, [2014]. – 66, [4] p., įsk. virš. : iliustr.

Naujai iliustruotos lietuvių pasakėlės, su kuriomis užaugo ištisos kartos.  Mažieji pasiners į stebuklingą pasaulį, kur gėris nugali blogį, išmintis – kvailumą, tiesa – melą…

Komentaras