Skip to content Skip to footer

Lapkričio 16 d. šventiškai nusiteikę Šiaulių rajono savivaldybės Vytauto Vitkausko viešosios bibliotekos darbuotojai, drauge su Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro ir  Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centro kolegomis dalyvavo išvykoje „Penki keliai į kultūros muitinę“.

Pasiekus kelionės tikslą – 2023 metų Lietuvos kultūros sostinę Tauragę, pažintis su ja prasidėjo Tauragės kultūros centre, arba kitaip – kultūros rūmuose. Gausų būrį svečių pasitiko Tauragės kultūros centro direktorius Virginijus Bartušis, Tauragės rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Šarūnė Stasytienė ir Tauragės kultūros centro dailininkė-edukatorė Areta Didžionienė. Ekskursijos kultūros namuose metu buvo apžiūrėtos jų erdvės su turimais resursais, o darbuotojai pristatė vykdomas veiklas, taip pat išklausytas „Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė 2023“ pristatymas bei įspūdžiai ir iššūkiai įgyvendinant šios programos renginius, festivalius ar projektus.

Šventinį susirinkimą vainikavo jau tradiciniais tapę sveikinimai, dedikuojami kultūros darbuotojams, šiais metais minintiems asmenines sukaktis. Bibliotekos kolektyve jubiliejus šiais metais šventė Kužių ir Gruzdžių vyresnioji bibliotekininkė Rita Bielskienė, Paežerių bibliotekos bibliotekininkė Siga Paplauskienė, Aukštelkės bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Jurga Šarauskaitė-Černiauskienė, Informacijos ir vadybos skyriaus vedėja Roberta Rasikienė, Aptarnavimo skyriaus vyriausioji bibliotekininkė Vilma Grudžinskienė, Aptarnavimo skyriaus vyresnioji bibliotekininkė Ingrida Aleksandravičienė, Aptarnavimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Anita Žiauberienė, Informacijos ir vadybos skyriaus vyriausioji bibliotekininkė projektinei veiklai Lina Vaičiulė. Sveikinimo raštus jubiliatams įteikė Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyriausiosios specialistės Daiva Pikturnienė ir Diana Martinaitienė.

Pasveikinus visus jubiliatus, ekskursija nusikėlė į kitą lankytiną vietą – Tauragės pilį, kurioje šiuo metu veikia Tauragės krašto muziejus „Santaka“, Tauragės meno mokykla ir Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos vaikų skyrius. Muziejaus gidai išsamiai papasakojo Tauragės krašto istoriją ir supažindino su muziejaus ekspozicijomis bei pristatė siūlomas interaktyvias veiklas bei edukacijas.

Paskutinis kelionės tikslas – aplankytas Akmenos ir Jūros upių santakos apžvalgos bokštas, įrengtas šalia Pagramančio regioninio parko lankytojų centro. Nuo apžvalgos bokšto regyklos atsivėrė nuostabaus grožio panorama į dviejų upių santaką.

Pasigrožėjus nuostabiu vaizdu ir pasisėmus gerosios praktikos, belieka tik pasidžiaugti bendro kūrybinio darbo rezultatais.

Asta Gasiūnienė,
Informacijos specialistė
Nuotraukos autorės

Komentaras