Skip to content Skip to footer

Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka remdamasi skandinaviškų bibliotekų patirtimi ir vykdydama tęstinį projektą „Pasitikime kintantį pasaulį“, stengiasi visiems prastai pasijutusiems bibliotekos vartotojams sudaryti sąlygas pasitikrinti kraujospūdį ar glikemijos kiekį kraujyje (tai ypač aktualu sergantiesiems diabetu) bei suteikti kitų reikiamų žinių apie sveikatą.

Šiuo tikslu 2018 m. rugpjūčio 22 d. į Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteką atvyko Šiaulių natūralios medicinos sveikatos centro „Vilcacora“ gydytojas Tomas Vilūnas. Lektorius trumpai papasakojo apie širdies ir kraujagyslių ligas, jų priežastis, diagnostiką ir gydymąsi. Pristatė netradicinės medicinos metodus, kurie padeda valyti kraujagyslių sistemą, kad ji, nepriklausomai nuo amžiaus būtų švari, nes, kaip žinia, širdies kraujagyslių ligos vis jaunėja. Paskaitos metu gydytojas įteikė ir pristatė automatinį žastinį kraujospūdžio matavimo aparatą „Rossmax X1“, glikemijos matavimo aparatą (gliukometras „Ascensia Contour Plus“ komplektas su 50 vnt. diagnostinių testų) ir „Įstaigos pirmos medicininės pagalbos rinkinį“, įranga ir priemonės skirtos bibliotekos lankytojams.

Antroji paskaitos „Širdies ir kraujagyslių ligos: priežastys, diagnostika, gydymas“ dalis planuojama š. m. spalio mėn. Smulkesnę informaciją apie paskaitą galite rasti Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos internetinėje svetainėje, Kuršėnų miesto skelbimų lentose ir kitose socialinėse medijose.

Plačiau apie projektą: Kviečiame į projekto „Pasitikime kintantį pasaulį“ paskaitas sveikatos tema

Karolina Jasiukevičiūtė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja

Komentaras