Skip to content Skip to footer

Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka, vykdydama projektą „Pasitikime kintantį pasaulį“, struktūriniuose teritoriniuose padaliniuose organizuoja sveikatinimo paskaitas.
2018 m. spalio 18 dieną Kairių bibliotekoje vyko paskaita „Širdies ir kraujagyslių ligos: priežastys, diagnostika, gydymas“. Paskaitą skaitė Šiaulių Natūralios medicinos sveikatos centro „VILCACORA“ gydytojas Tomas Vilūnas. Lektorius pasakojo, kad širdies ir kraujagyslių ligų riziką didina antsvoris, riebus ir saldus maistas, alkoholio vartojimas, rūkymas, sėslus gyvenimo būdas. Daug vartojame produktų, kuriuose gausu sočiųjų riebalų, cholesterolio, cukraus. Suvalgę vieną varškės sūrelį gauname visos dienos cukraus normą. O visa tai – didina cholesterolio ir cukraus kiekį ir gali sukelti širdies ligas. Todėl svarbu periodiškai daryti kraujo tyrimus. kurie yra svarbūs ne tik vyresniojo amžiaus žmonėms. Gydytojas T. Vilūnas išsamiai atsakė į žmonėms rūpimus klausimus. Paskaita buvo tikrai labai įdomi ir naudinga.
Gydytojas Tomas Vilūnas į biblioteką atvežė ir iš projekto lėšų nupirktas priemones: automatinį žastinį kraujospūdžio matavimo aparatą „Rossmax X1“, glikemijos matavimo aparatą (gliukometrų „Ascensia Contour Plus“ komplektą su 50 vnt. diagnostinių testų) ir „Įstaigos pirmos medicininės pagalbos rinkinį“.

Ramutė Preimontienė,
Kairių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

 

Komentaras