Skip to content Skip to footer

Aukštelkės mokyklos mokiniai kartu su mokytojais sumanė surinkti medžiagą apie savo kraštą ir išleisti Aukštelkės krašto enciklopediją. Prie šios įdomios iniciatyvos prisideda ir biblioteka.

Spalio 17 dieną bibliotekoje lankėsi istorijos mokytoja Roma Mickutė su 8 klasės mokiniais. Visi aktyviai ieškojo informacijos bibliotekoje sukauptame kraštotyriniame fonde. Vartė segtuvus „Spauda apie Aukštelkę“, kuriuose sukaupta informacija nuo 1982 metų. Taip pat mokytojos Olios Solovjovienės surinktą Aukštelkės kaimo istoriją „Čia aš gyvenu“. Vertingą ir reikalingą informaciją mokiniai kopijavo, konspektavo. Visos informacijos peržiūrėti nespėjo, todėl būtinai žadėjo apsilankyti dar kartą.

Spalio 18 dieną bibliotekoje lankėsi mokytoja Gitana Sudeikienė su savo auklėtiniais – ketvirtokais. Jų užduotis  buvo surinkti medžiagą apie Aukštelkės pensionatą. Bibliotekininkė Stasė Stonkuvienė yra surinkusi ir parašiusi trumpą Aukštelkės pensionato istoriją. Su šiuo darbu vaikai ir buvo supažindinti. Kadangi enciklopedijai reikia santraukos, tai sukauptą darbą mokytoja pasiėmė į mokyklą ir ten kartu su mokiniais, atrinks svarbiausius faktus ir juos panaudos enciklopedijai.

Stasė Stonkuvienė,
Aukštelkės vyresnioji bibliotekininkė