Skip to content Skip to footer

Jei taip ir nesusiruošėte pakeliauti, tai dar nereiškia, kad kelionė neįmanoma.  Ne vien tik keliaudami fiziškai galime pažinti pasaulį ir atrasti dar nematytas šalis.

Kalbame apie įstabiausią kelionę –
KELIONĘ SU KNYGA.

Ginkūnų biblioteka rekomenduoja knygas, kurias skaitydami mintimis aplankysite įvairias pasaulio vietas. O atsiradus galimybei galbūt ir gyvai aplankysite.


Kviečiame skaityti ir mintimis keliauti!

Ginkūnų bibliotekos vyresn. bibliotekininkė Rimvida Linauskienė

Foto iš: https://www.emokykla.lt/
Parodos viršelyje paveikslėlis iš: https://www.manomenas.lt/

Genialumo geografija : kūrybiškiausių pasaulio vietų paieškos nuo senovės Atėnų iki Silicio slėnio / Eric Weiner. – Vilnius : Vaga, 2017.

Knyga „Genialumo geografija“ – tai Erico Weinerio pasakojimas, kur jis leidžiasi į kelionę laiku per kūrybiškiausias pasaulio vietas – nuo senovės Atėnų iki šių dienų Silicio slėnio – ir kviečia susimąstyti, kodėl ir kaip tam tikrose vietose tam tikru metu plyksteli genialios idėjos. Ne vieną apdovanojimą pelnęs kelionių eseistikos rašytojas seka keliais, kuriais kadaise vaikščiojo genijai – smalsauja, ar toji dvasia, kuri kadaise įkvėpė Sokratą, Mikelandželą, Leonardą da Vinčį ir daugelį kitų, vis dar plevena ore. O jei taip, „gal galima ją pagavus uždaryti į butelį“?

Nepamirštamos vietos, kurias verta pamatyti bent kartą gyvenime / Steve Davey. – Vilnius : Alma littera, [2004].

Ši knyga – tiek aistringam keliautojui, tiek kelionių gerbėjui namisėdai. Autorius labai gyvai, tarsi „mūsų“, potencialių keliautojų, akimis pažvelgia į 40 nuostabiausių Žemės kampelių. Vieni jų, kaip antai Tadž Mahalis, Uluru (Erso uola), Didysis kanjonas, Manhatanas ir Maču Pikču, puikiai žinomi,  o kiti, – pvz., nežemiška Ankor Vato šventykla Kambodžoje ar stulbinančios Ded Vlei kopos Namibo dykumoje, – kiek atokiau nuo turistinių maršrutų. Nuotraukos darytos specialiai šiam leidiniui devynis mėnesius. Gal jose dangus kiek debesuotesnis negu saldžiuose atvirukuose, jos tikrai perteikia dalelę to nepakartojamo kelionių jaudulio ir entuziazmo.

Europa : turisto žinynas : 35 valstybės, 430 objektų / – Kaunas : Terra publica, [2016].

Knygoje „Europa. Turisto žinynas“ aprašomos 35-ios Europos šalys ir jų sostinės. Išskiriami lankomiausi jų objektai, pridedamas žemėlapis su objektų išsidėstymu šalyje. Pateikiama bendra informacija apie valstybę, jos gamtą, klimatą, patogiausius būdus, kaip ją pasiekti. Šis turisto žinynas – puikus pagalbininkas kiekvienam keliaujančiam ar susiruošusiam keliauti: išsirinkti šalį, kelionės kryptį ir tam tinkamiausią laiką.

Kelionių razinos : [kelionių apybraižos] / Rytas Šalna. – 2-asis leid.. – Vilnius : Didakta, 2020.

Knygos autorius Rytas Šalna: „…Bet kokia kelionė be nuotykių? Viena yra keliauti savarankiškai ir kas kita su grupe. Šioje knygoje daug mano asmeninių nuotykių, bet dar daugiau istorijų, nutikusių lydint keliaujančius žmones. Taip jau susiklostė, kad beveik dvidešimt metų lydžiu turistines grupes. Teko dirbti gidu visuose žemynuose, išskyrus Antarktidą, daugiau kaip keturiasdešimtyje pasaulio šalių. Į šią knygą pateko apie septyniasdešimt kelionių istorijų. Skaitydami būtinai pasijuokite iš manęs, iš kuriozinių situacijų, o gal rasite ir naudingų patarimų, kurie praverstų keliaujant po pasaulį.“

Kelionių istorijos / Andrius Užkalnis. – Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, 2010.

Nekukliai šyptelime sakydami, kad Andriaus Užkalnio pristatyti tikriausiai jau nereikia. Todėl DĖMESIO, Andriaus Užkalnio draugai, priešai ir pakeleiviai, PRISTATOME naujus šmaikštaus ir negailestingo, bet visuomet pastabaus publicisto pasakojimus ir minčių apybraižas, nerūpestingai sugulusias į vientisą kelionių dienoraštį – nepralenkiamo keliautojo užrašus. Nuo Jerevano iki Dubajaus, nuo Niujorko iki Venecijos skaitytojas vedamas apdulkėjusiomis gatvėmis ir plukdomas tolimais vandenimis. Autoriaus žaidimų aikštelė – visas pasaulis.

Žuvis, kuri supainiojo duris : ir kitos 69 istorijos iš šešių žemynų / Liudas Dapkus. – Vilnius : BALTO leidybos namai, 2020.

Liudo Dapkaus knygoje „Žuvis, kuri supainiojo duris. Ir kitos 69 istorijos iš šešių žemynų“ pavojingus nuotykius keičia anekdotinės situacijos, karo zonas – rojaus paplūdimiai ir laukinės platumos.

Devyni pasivaikščiojimai po Romą / Giedrė Jankevičiūtė, Julija Reklaitė. – Vilnius : Aukso žuvys, 2021.

Roma – Europos kultūros ir istorijos lopšys, didžiulis meno muziejus po atviru dangumi ir nuolatinės traukos miestas. „Pasivaikščiojimai po Romą“ – tai pokalbiai su šiame mieste gyvenančiais, jį gerai pažįstančiais kultūros žmonėmis, kuriuose nušviečiamos Romos lankytinos vietos, meno paminklai, gatvės, krautuvės, kavinės, interjerai, miesto kasdienybė ir romiečių gyvenimo būdas. Dingęs ir esamas šio miesto pasaulis, jo dvasia ir regimybė.

AmorRoma : amžinojo miesto gidas / S. Jurkevičius, J. Jurkevičienė, P. Jurkevičius. – Vilnius : Tyto alba, 2019.

ką reiškia šis paslaptingas, melodingo skambesio pavadinimas – „AmorRoma“ ? Skaitykite Amžinojo miesto vardą ROMA iš priešingos pusės ir išeis AMOR – meilė. Jūsų rankose – trijų lietuvių su meile parašyta knyga apie miestą, į kurį veda visi keliai. Septyniolika metų Romoje praleidęs profesionalus gidas Simonas jus vedžios po Amžinąjį miestą ne kaip turistą, o kaip vaikystės bičiulį, pasakodamas savo paties patirtas istorijas miesto architektūros, meno įžymybių, kino pasaulio fone. Mados žurnalistė Jurga paaiškins, kodėl jai maloniau stebėti elegantiškas poras Romoje nei mados industrijos mieste Milane. Gastronomijos apžvalgininkas Paulius papasakos apie unikalų Romos skonį ir apie tai, kur ieškoti geriausios espreso kavos ir aperityvo, išdėstys Romos virtuvės principus, galiausiai patars, kokią duoną verta pirkti sostinės kepyklėlėse.

Prisijaukinti Bulgariją : informacija apie šalį ir patarimai keliautojui / Virginija Pupeikytė-Dzhumerova. – Vilnius : Fortus Vita, 2016.

Juodosios jūros pašonėje jaukiai įsitaisiusi Bulgarija primena pasakiško grožio, taikų, tačiau kiek apsimiegojusį ir mažumėlę laukinį žvėrį. Knygos autorė mano, kad nepakanka Bulgarijoje savaitę paatostogauti, ir kviečia Bulgariją prisijaukinti – aplankyti gražiausias šalies vietas ir ją patyrinėti visomis kūno juslėmis.

Portugalija : Atlanto vandenyno skalaujama spalvinga šalis : informacija ir patarimai keliautojui / Violeta Harvey. – Vilnius : Fortus Vita, 2018.

Kodėl Portugalija? Pirmiausia Portugalijoje akių žvilgsnį patraukia raudoni čerpiniai namų stogai, išsibarstę po žaliuojančias lankas, kalvas ir slėnius. Portugalijoje raštais išdabinti ne tik namai ir jų fasadai, bet ir šaligatviai, aikštės ir skersgatviai. Nedidelė Portugalija gali pasigirti ypač įvairia gamta: šiaurinėje šalies dalyje dominuoja šiurkštesnis žemės gruntas, o pietinėje dalyje – nesibaigiantys paplūdimiai su uolėtais auksinės spalvos krantais. Centrinėje šalies dalyje stūksantys Hstrelos kalnai žiemą pasipuošia baltomis sniego kepurėmis, o Doro upės slėniai vilioja vynuogynais. Būtent tuo Portugalija ir yra tokia patraukli – nepaprastai šiltomis žmonių širdimis, kurios, regis, ištirpdytų storiausią ledą…

Suomija : geriausios idėjos jūsų kelionei, neįtikėtina patirtis : informacija ir patarimai keliautojui. – [Vilnius] : [Fortus Vita], [2018].

Suomija – daugiau nei Kalėdų senelio rezidencijos vieta. Tai savitos kultūros kraštas, kuriame tikrai nebus nuobodu. Knyga „Suomija. Geriausios idėjos jūsų kelionei. Neįtikėtina patirtis“ kviečia geriau pažinti šalį, kurią pasiekti trunka mažiau nei dvi valandas. Jei nedrąsu kitais metais atostogų krypčiai rinktis atšiaurią ir nepažintą Suomiją, perskaitykite šią knygą ir šią šalį tiesiog įsimylėsite.

Pažink Islandiją / Edmundas Statkauskas. – Kaunas : Terra publica, [2014].

Edmundo Statkausko „Pažink Islandiją“ – knyga apie šalį, kurioje vis dar veržiasi ugnikalniai, šėlsta stiprūs vėjai ir danguje švyti nuostabaus grožio šiaurės pašvaistės.

Amerika be dangoraižių / Eglė Gerulaitytė. – Vilnius : Tyto alba, 2019.

Knyga „Amerika be dangoraižių“ – tai netradicinės kelionės motociklu, išbandymų ir nuotykių bei netikėtų atradimų knyga, pasakojanti apie Šiaurės Amerikos įdomybes ir gyvenimą. Navahų legendos, aligatorių medžiotojai, vudu raganos, Niufaundlando žvejai, Meksikos ir Gvatemalos indėnai, uždaroji socialistinė Kuba ir paslaptingos Karibų salų gentelės – visos šios istorijos, tikros ir nepadailintos, keistos ir kasdieniškos, knygoje atgyja kelionių dienoraščio forma.

Tigras tai ne katinas : ir kiti taiklūs pastebėjimai iš gyvenimo Azijoje / Eglė Šimkevičiūtė-Kulvelis. – Vilnius : BALTO leidybos namai, 2019.

TIGRAS TAI NE KATINAS. Tuktukas tai ne dviratis… Saigonas tai ne Vilnius… Pho tai ne šaltibarščiai… Tajai tai ne lietuviai… Ir kiti taiklūs pastebėjimai iš gyvenimo Azijoje. Tai knyga tiems, kurie ryžosi iššūkiui keletą metų gyventi ir dirbti Azijoje. Kodėl taip svarbu niekada „neprarasti veido“? Kaip patogiai numigti darbo vietoje? Kodėl tajai taip dažnai keičia darbą ir kodėl iš savo vadovo tikisi „tėviškos globos“? Tai knyga ir tiems, kurie nori palikti komforto zoną, pažinti naująjį „aš“ ir svetimą kultūrą.

Kerintis Iranas : tolimas ir artimas / Rita Matulionytė. – Vilnius : Aukso pieva, 2013.

Knyga pristato paslaptingą ir nuostabų Iraną, jo kultūrą ir žmones. Autorė dalijasi patyrimais, žiniomis ir įspūdžiais. Gausiai iliustruotas spalvotomis fotografijomis, turtingas pasakojimais leidinys nepaliks abejingų skaitytojų. Pasak autorės, ši knyga skirta žmonėms, kurie mažai ką žino apie tolimąjį Iraną, tačiau yra atviri artimiau pažinti šalį. Leidinyje pateikiami skyriai apie gamtą, istoriją, tautas, žmonių būdą, šeimą ir tradicijas.

Izraelis ir jo žmonės : viena šalis, daug veidų / Živilė Juonytė. – Vilnius : Aukso pieva, 2017.

Knygoje susipažinsite su žydiška virtuve ir šventėmis, sužinosite apie įspūdingiausias šalies vietas ir gamtos stebuklus, rasite patarimų, ką aplankyti Jeruzalėje, Tel Avive, Haifoje ir kt. Leisitės į kelionę prie Negyvosios jūros, Kinereto ežero, po dykumas ir nacionalinį parką. Nors Izraelyje gausu istorinių paminklų ir gamtos stebuklų, didžiausias šios šalies turtas neabejotinai yra žmonės. Izraelyje kiekvienas keliautojas atras ką nors įdomaus ir vertingo, tad drauge leiskimės į pažinimo kelionę!

Izraelis, Jordanija : žinoma ir neatrasta Šventoji žemė : informacija ir patarimai keliautojui / [redaktorė Ona Nosevičienė]. – Vilnius : [Fortus Vita], 2019.

Leidinyje „Izraelis. Jordanija: informacija, keliautojų patirtis, patarimai“ kelionių gidai pateikia informaciją apie šalį, jos istoriją, kultūrą. Šios abi šalys yra turtingos biblijinių šventų vietų – iliustruotas puikiomis fotografijomis.

Japonijos spalvos ir skoniai / Aurelijus Zykas. – Vilnius : Aukso pieva, 2014.

Knyga pristato nuostabų, įvairiapusį ir turtingą Japonijos kultūrinį paveldą, žmones, gyvenimo būdą. Remdamasis asmenine patirtimi, autorius su nostalgija ir humoru pasakoja apie savo gyvenimą dviejuose skirtinguose Japonijos miestuose: Tokijuje ir Kanadzavoje. Tarp skyrių įterpiamos lyriškos tekstinės miniatiūros, inspiruotos japoniškos kultūros aspektų, taip pat pateikiami nuotaikingi japoniškų patiekalų aprašymai.

Šokantis sušis, arba Gaidžin gyvenimas Tekančios Saulės šalyje / Rasa Žalynaitė. – Vilnius : Kronta, 2008.

Rasa Žalynaitė – mokytoja ir keliautoja. „Šokantis sušis, arba Gaidžin gyvenimas Tekančios Saulės šalyje“ – dviejų gyvenimo metų patirtis Japonijoje, asmeniniai pastebėjimai, išgyvenimai, vietinių pasakojimai apie šalį, kultūrą, papročius, tradicijas ir kelionių po kaimynines Azijos šalis įspūdžiai.

Vietnamas, Singapūras, Balio sala : magiškoji Pietryčių Azija / Violeta Domkuvienė. – Kaunas : Obuolys, [2015].

Pietryčių Azija keliautojus vilioja užburiančia gamta, europiečiams neįprasta architektūra ir egzotiška virtuve. Tai tarsi rytietiškas rojus, kurio vienas kampelių – Singapūras. Turistų pamėgta Balio sala sugebėjo išlaikyti autentiškumą. Jos gyventojai vis dar meldžiasi džiunglių tankmėje pasislėpusiose šventyklose, stebina atvykėlius unikaliais vestuvių ir laidojimo papročiais bei kerinčiais ritualiniais šokiais. Trikampės šiaudinės skrybėlės, plačios mažyčių žmonių šypsenos, spalvoti motoroleriai, rožinių lotosų laukai, iki melsvo horizonto nubėgančios arba kalnais aukštyn lipančios ryžių plantacijos laukia Raudonojo drakono šalimi vadinamame Vietname.

KELIAUKIME PO MŪSŲ ŠALIES VIETOVES

Atrask Lietuvą : dvarai, muziejai, bažnyčios, parkai, laisvalaikis, aktyvus poilsis, sveikatingumo centrai, viešbučiai / [Lietuvos verslo paramos agentūra, Turizmo plėtros institutas]. – Vilnius : Kopa : Turizmo plėtros institutas, 2013.

Žinyne pristatoma 80 Lietuvos turizmo objektų: jų istorija, teikiamos paslaugos, kontaktai, vykstantys tose vietovėse renginiai. Patrauklios formos knyga, pasakojanti apie Lietuvos dvarus, muziejus, bažnyčias, parkus, viešbučius, sveikatingumo centrus; su puikiomis nuotraukomis, kelionių maršrutais. Keliautojų patogumui žinynas suskirstytas į etnografinius regionus, juos trumpai pristatant, o gerai apgalvoti ir suplanuoti maršrutai keliautojams padės atrasti visą atskirų regionų grožį ir turtingumą.

Lietuva. 100 vietų, kurias turite pamatyti / [sudarytojas Vytautas Kandrotas. – Kaunas : Terra publica, [2012].

Mūsų Lietuva – tai šalis, kuri gali sužavėti ne tik turistus iš svečios šalies, bet ir priversti didžiuotis savo unikalumu mus, kurie gyvename Lietuvoje. Kiekvienas kampelis čia turi unikalių vietų, kurias net mes, lietuviai, ne visas esame aplankę. Ir dažnai patys nustembame atradę dar nematytas ir savo grožiu stulbinamas vietoves. Pristatome Jums 100 pačių gražiausių vietų, kurias turite pamatyti Lietuvoje. Kartu tai ir 100 akimirkų, kupinų atradimo, nuostabos, susidomėjimo, 100 progų pažinti, paliesti ir sužavėti. Gal net ir įsimylėti – nors vieną! Tai 100 galimybių įsitikinti, kad gyvename nuostabioje šalyje… 100 procentų tikro lietuviško grožio.

Po Lietuvą su šeima : kelionių vadovas : / [sudarytojas Vytautas Kandrotas]. – Kaunas : Terra publica, [2019].

Fotografas ir keliautojas Vytautas Kandrotas knygoje „Po Lietuvą su šeima: 25 maršrutai“ pateikia populiariausias kelionės kryptis, išsamiai pasakoja apie lankytinas vietas. Tai pačios įdomiausios kelionės, į kurias galėsite leistis tiek pėsti, tiek su dviračiais, tiek patogiai įsitaisę automobilyje. Knyoje pateikta informacija padės suderinti pažintinį ir poilsinį turizmą.

Keliauk su šeima : 100 maršrutų po Lietuvą / [sudarytojas ir fotografas Vytautas Kandrotas]. – Kaunas : Terra Publica, 2022.

Kelionių vadovas „Keliauk su šeima“ yra puikus pagalbininkas planuojant keliones – tereikia išsirinkti kryptį, o įdomiausius lankomus objektus, veiklų ir pramogų pasiūlymus rasite knygos puslapiuose. Nenuobodžiaus nei suaugę, nei jaunieji keliautojai.

Kelionės tai – malonus reginių, kvapų, garsų, jausmų, įspūdžių ieškojimas, ir tikrai atrasite savo vienintelį stebuklingą pasaulio kampelį. Leiskitės į žygį aplink pasaulį su knyga rankose!

Komentaras