Skip to content Skip to footer

Kai pirma šalna pakanda lapus ir vėjas baldosi už lango, artėja adventas. Visais laikais žmogų jaudina didžiųjų švenčių laukimas. Ir žvilgsnis, ir mintys mus veda į ateitį, į nežinomybę. Senojoje lietuvių tradicijoje gruodis – saulėgrįžos laukimo, pasirengimo žiemos šventėms, kartu ir poilsio nuo sunkių rudens darbų laikas.
2018 m. lapkričio 30 d. į Naisių biblioteką rinkosi pradinių klasių mokiniai, mokytojai, tėveliai į rytmetį „Per tylųjį adventą…“. Vaikai susirinkę bendrai veiklai, taip pat žaidė, šoko ratelius, dainavo, sakė eiles apie adventą. Mokytoja Regina Kazlauskienė priminė, kodėl pinamas advento vainikas ir dedamos keturios žvakės. Trečios klasės mokinės – Auksė, Ema, Aurėja papasakojo apie kiekvienos žvakės prasmę, kada jos uždegamos.
Bibliotekininkė Benita Dabregienė pasakojo, kad advento metu buvo laikomasi ir tam tikrų draudimų, spėdavo ir orus , burdavo iš kavos tirščių, žvakės liepsnos, druskos ir t. t.
Ne tik burdavo bet ir žaisdavo. Todėl bibliotekininkė pakvietė vaikus į ratelį žaidimams „Žąsys skraido“, „Vienu ritmu“, „Išėjo tėvelis į mišką“ ir kitus žaidimus.
Po to vyko edukacija. Pirmasis žingsnis į advento laikotarpį papuoštas Advento vainikas. Visi vaikai užsiėmė kūryba, pynė ir puošė adventinius vainikus, kuriais papuoš savo namus.
Visgi pirmiausia reikėtų pamąstyti apie sielos turtus. Labai svarbu ir saikas prie stalo, ir nuoširdumas, ir gerumas bendraujant, kuklumas, puošiant namus.

Benita Dabregienė,
Naisių bibliotekos bibliotekininkė

 

Komentaras