Skip to content Skip to footer

Labai džiaugiamės, jog mūsų bibliotekos pateiktas edukacinis užsiėmimas „Ebru menas – tapymas ant vandens“ įtrauktas į kultūros paso paslaugų rinkinį, kurį 2018 m. lapkričio 8 d. pasirašė Lietuvos Respublikos kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson (įsakymo nr. ĮV-659). Į kultūros paso paslaugų rinkinį įtrauktos 404 paslaugos, kurias teikia įvairios Lietuvos kultūros įstaigos.
Pirmasis užsiėmimas vyko 2018 m. gruodžio 5 dieną Verbūnų mokykloje-daugiafunkciame centre. Užsiėmime dalyvavo o 1-4 kl. mokiniai ir mokytojos: Ingrida Lusver, Asta Rekštienė, Danutė Petrauskienė ir Verbūnų mokyklos-daugiafunkcio centro pavaduotoja ugdymui, atliekanti direktoriaus funkcijas Rasa Jurgaitienė.
Edukacinio užsiėmimo pradžioje vyko meno ir neįprastų priemonių pristatymas, tapomas parodomasis piešinys, kurio metu edukatorė parode, kaip išgauti įvairius ornamentus, norimą foną. Vėliau kiekvienam mokiniui padėta nutapyti savo kūrinį ir jį perkelti ant popieriaus. Užsiėmimo metu kalbėjome ir apie piešiniui pasirenkamų spalvų reikšmes.
Tapyba ant vandens (ebru) išskiria šiomis savybėmis: emocijų išliejimas, pasitikėjimo savimi ir motyvacijos ugdymas, rankų judesių lavinimas, dėmėsio lavinimas ir kūrybiškumo ugdymas.
Džiaugsmo kūrybos procese netrūko nei vienam iš dalyvių, o svarbiausia, kad netgi tie, kurie neturi polinkio ar pomėgio menui sukūrė išradingus, kupinus spalvų ir raštų piešinius.
Vaikai edukacinio užsiėmimo metu išbandė ir inovatyvių medinį konstruktorių „Upė“, su kuriuo sukūrė labai įdomių formų. „Upe“ – tai medinis žaidimas, kuris padeda vaikams išmokti skaityti, rašyti ir skaičiuoti, skaičiuojant raides ir skaičių iš iš anksto supjaustytų figūrų. Vaikai skatinami eksperimentuoti su įvairiomis šriftų formomis. Šios formos taip pat gali būti naudojamos kuriant kelius, tiltus, pilis, animacinius filmus ar dar ką nors, ką galima įsivaizduoti.

Roberta Rasikienė,
Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Informacijos ir kraštotyros skyriaus kultūrinės veiklos vadybininkė

Nuotr. Robertos Rasikienės

 

Komentaras