Skip to content Skip to footer

Taip greit praėjo metai ir štai Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje į vaikų metų knygos pristatymą vėl rinkosi moksleiviai. 2018 metų sausio 26 dieną Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos 3c klasės moksleiviai su mokytoja Rima Navickiene buvo pakviesti į knygų penketuko pristatymą. Nors žinoma, kad knygelės yra penkios, tąkart trečiokams bibliotekininkės pristatė dvi knygas. Tai buvo Ilonos Ežerinytės „Šunojaus diena“ bei Gajos Gunos Eklės „Brolis, kurio nereikėjo“.
Pasirinkome būtent šias knygas pagal atėjusių vaikų amžių. Pavyzdžiui, knyga „Brolis, kurio nereikėjo“ puikiai tinka trečiokams, nes ten aprašoma istorija, kai devynmečiui Gvidui vieną dieną tėvai praneša, jog jis turės brolį. Jie, neatsiklausę sūnaus, nusprendžia įsivaikinti tokio pat amžiaus berniuką Tomą iš vaikų globos namų. Toliau istorija rutuliojasi tarsi romanas! Su vaikais buvo be galo įdomu diskutuoti, kaip jie jaustųsi, jei iš savo tėvelių išgirstų tokią naujieną, ar jie norėtų bendraamžio brolio, ar dalintųsi su juo savo kambariu, ar žaistų, ar draugautų. Dar smagiau buvo matyti, kad ši knyga trečiokus labai sudomino ir įtraukė bendrai diskusijai visus 19 vaikų.
Kita knyga – Ilonos Ežerinytės „Šunojaus diena“. Tai trijų pasakų knygelė, kurioje pasakojama, kas mažajai Adelei padeda įgyvendinti svajonę, kodėl vieną dieną Dovydo šuo ir katė prabyla žmonių kalba ir su kokiomis būtybėmis susipažįsta Vilius bei jo sesuo, atostogaudami senelių sodyboje. Šitą knygą bibliotekininkės pristatė žaidimo TAIP ir NE principu. Bibliotekininkė klausinėjo įvairiausių klausimų iš knygelės, o vaikai atsakinėjo. Taigi, ne tik supažindinome moksleivius su dvejomis knygelėmis, bet ir smagiai pasijuokėme, pabendravome.
Susitikimo pabaigoje, prabalsavę už labiausiai patikusią knygą, ne vienas panoro pristatytą knygą pasiimti perskaityti į namus.

Vilma Grudžinskienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė

 

Komentaras