Skip to content Skip to footer

Adventas – rimties ir susikaupimo metas, kada laukiame vienos gražiausių metų švenčių – Kalėdų. Tai šiltas ir jaukus prieškalėdinis laikotarpis, kai norisi padėkoti visiems už praleistą laiką kartu, 2019 m. gruodžio 14 d.  Žadžiūnų kaimo gyventojai rinkosi į šventinę popietę, kuri vyko bendruomenės salėje. Bibliotekininkė Ona Skirmantienė artėjančių švenčių proga linkėjo visiems ramaus ir prasmingo Kūčių laukimo, džiaugsmingai sutikti Kalėdas, prisimenant nuveiktus darbus ir gražią bendrystę su artimaisiais, linksmai palydėti besibaigiančius senuosius metus. Bibliotekininkė Ona Skirmantienė tik pasakojo, kaip mūsų senoliai sutikdavo adventą, ką veikdavo šiuo ramiuoju ir tamsiuoju laikotarpiu, bet ir minė mįsles, patarles, žaidė žaidimus, klausėsi adventinių dainų. Žadžiūnų kaimo senbuvė Anelė Motiejaitienė papasakojo apie jaunystėje linksmai praleistus advento vakarus, to meto darbus ir vargus. Bendruomenės salę papuošė netradicinių eglučių paroda „Šviesk, Kalėdų eglute kitaip“. Už šias netradicines eglutes, kurias pagamino Jurgita Muižienė, Daiva Jurgaitienė, Orinta Muižytė, Gėnė Mejerienė, Gabrielė Servaitė, Rugilė Stulgytė, Albina Bagdonienė, Ona Niekienė, Vilma Čiūdarienė, Malvina Stravinskienė, Danutė Vyčienė ir kiti įteiktos padėkos.
Popietės pabaigoje visi ragavo senovinio tradicinio šiupinio, cibulynės ir kitų Kūčių ir Kalėdų stalui būdingų patiekalų.
Šiaulių rajono neįgaliųjų draugijos Žadžiūnų  padalinio vadovė Ona Niekienė dėkojo už šiltą popietę ir palinkėjo ramaus bei prasmingo švenčių laukimo.

Ona Skirmantienė,
Žadžiūnų bibliotekos bibliotekininkė

 

 

Komentaras