Skip to content Skip to footer

Gegužės 10 d. Ginkūnų bibliotekoje vyko renginys „Seno bato istorija“, kuriame dalyvavo Ginkūnų vaikų dienos centrą lankantys vaikai (mokytoja Asta Stancelienė). Mokytojos idėją surengti batų parodą bibliotekoje priėmė ir palaikė Ginkūnų bibliotekos vyresn. bibliotekininkė Rimvida Linauskienė. Senus, netinkamus nešioti batus mokiniai dekoravo patys ir prikėlė antram gyvenimui. Paroda buvo pavadinta „Spalvoti mūsų batai“. Ar kada pagalvojote, kokias istorijas gali papasakoti… batai? Batai, kuriuos avime, saugome ar jais puikuojamės? Apie batus pasišnekėti, skaityti, į juos pasižiūrėti – toks buvo renginio tikslas. Apie juos dainuojamos dainelės, kuriami eilėraščiai, animaciniai filmai, pasakos, istorijos, pamokantys vaizdai.
Renginio metu buvo skaityti Juozo Erlicko eilėraščiai, žiūrėtas filmukas, klausyta teksto vaizdo įraše pagal Liutauro Degėsio eilėraštį „Šimtakojis“. Mokinė Viltė Tamošaitytė skaitė Kęstučio Kasparavičiaus tekstą „Batai“ iš knygos „Kvailos istorijos“. Ypač daug yra pasakų, kuriose vienaip ar kitaip dalyvauja batai, bateliai, kurpaitės, klumpės. Paklausti vaikai prisiminė ir vardijo puikiai žinomas pasakas „Batuotą katiną“, „Pelenę“, „Eglę žalčių karalienę“. Aptarus pasakas ir batų motyvą jose, bibliotekininkė pradėjo skaityti Ilonos Ežerinytės pasaką „Pasakos apie batus“, kurioje pasakojama apie batsiuvį, kuris pats batų nesiuvo, o tik juos taisė, tačiau labai mėgo savo darbą ir batus. Vaikams buvo patikėta atlikti užduotį namuose – pabaigti kūrinį ir vėliau pasidalyti įvairiais pasakos tęsinio variantais.
Reikia tikėtis, kad buvo smagu „pasimatuoti“ kai kuriuos šiame renginyje pasiūlytus literatūrinius batus, gal net pabandyti pavaikščioti jais, įsijaučiant į personažų būsenas. Visiems dalyvavusiems palinkėta ne tik kojas saugančių gerų batų, bet ir lengvo žingsnio.

Rimvida Linauskienė,
Ginkūnų bibliotekos vyresn. bibliotekininkė
Autorės nuotraukos

Komentaras