Skip to content Skip to footer

Šiaulių rajono savivaldybės Vytauto Vitkausko viešoji biblioteka kartu su padaliniais jau keleri metai dalyvauja Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) skelbiamame aplinkosaugos projekte „Atsakingas skaitytojas“. Tradiciją tęsia ir šiemet!

Tai bendruomenių edukacijai, atliekų kultūros ugdymui ir tvarumui skirtas, nuo 2015 metų vykdomas projektas. Svarbiausias vaidmuo jame tenka Lietuvos bibliotekoms.

Visoms šalims naudingo projekto centre yra bibliotekoms skirtas konkursas. Konkurse dalyvaujančios kultūros įstaigos kviečia savo skaitytojus:

  • atnešti į biblioteką nebenaudojamą smulkiąją elektroniką ir panaudotas baterijas,
  • registruotis bibliotekoje nemokamam nebenaudojamos, nebetaisytinos stambiosios elektronikos įrangos išvežimui iš namų,
  • prisidėti prie aplinkosaugos uždavinių ir tvarumo kultūros puoselėjimo,
  • pelnyti papildomą naudą bibliotekai, skaitytojams, bendruomenės kultūrai.

Dvi daugiausia visų rūšių elektronikos atliekų ir panaudotų baterijų surinkusios projekto dalyvės tiek pirmo, tiek ir antro konkurso etapams pasibaigus (iš viso – 4 bibliotekos), apdovanojamos 500 Eur vertės skaitytojų mėgstamiausių knygų krepšeliais, o 8 aktyviausių bibliotekų (po 4 kiekvieno etapo pabaigoje) įvertinamos specialiais prizais – dovanų čekiais.

Nuo 2022 metų kiekvieno konkurso etapo pabaigoje daugiausia visų rūšių elektronikos atliekų surinkusi biblioteka ir bendruomenė apdovanojama susitikimu su žinomu Lietuvos kūrėju.

Projekto „Atsakingas skaitytojas“ partnerės yra Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija ir Lietuvos bibliotekininkų draugija.

Daugiau informacijos: https://www.epa.lt/akcijos-ir-projektai/atsakingas-skaitytojas/

Elektronikos platintojų asociacijos ir Šiaulių rajono savivaldybės Vytauto Vitkausko viešosios bibliotekos informacija

Komentaras